|

Berke Özer: Volkan Demirel sayesinde kaleci oldum

Altınordu’nun genç ve başarılı kalecisi Berke Özer kariyeriyle ve Türkiye’de beğendiği futbolcularla ilgili konuştu. Türk futbolculara şans verildiği takdirde yabancılardan daha iyi olacağını söyleyen Berke Özer, kaleciliğe başlama sebebinin ise Volkan Demirel olduğunu söyledi.

Yeni Şafak
14:41 - 22/10/2017 Pazar
Güncelleme: 14:45 - 22/10/2017 Pazar
Yeni Şafak
Altınordu'nun genç kalecisi Berke Özer, U17 Milli Takımı'nın kalesini de ko
Altınordu'nun genç kalecisi Berke Özer, U17 Milli Takımı'nın kalesini de ko

Altınordu’nun genç ve başarılı kalecisi Berke Özer kariyeriyle ilgili olarak Beyaz TV’ye konuştu. Özer, kaleciliğe başlama sebebinin Volkan Demirel olduğunu ifade ederken geleceğiyle ilgili de mesajlar verdi.

İşte Berke Özer'in açıklamalarından dikkat çeken bölümler;
Benfica’nın 18 yaşındaki kalecisi Svilar, Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United’a karşı forma giydi. Neler söylersin?
  • "Öncelikle her şeyden önce sabretmek gerek. Hiç bir oyuncu ilk maçında Ronaldo ya da Messi gibi bir performans sergileyemez. Yavaş yavaş değer verdiğini hissettirseniz ona emek verip çıkartırsınız ben inanıyorum ki biz yurt dışında oynayan oyunculardan kat kat daha yetenekliyiz. Tek eksiğimiz fırsat bulabilmek. Bizim oyuncularımıza da şans verilmeli."
Berke Özer hangi takıma transfer olacak?
  • “Üç büyüklerde oynamak elbet güzel bir duygu ama benim ve kulübümün ilk hedefi yurt dışı.”
Türkiye ve dünyada örnek aldığın kaleciler kim?
  • "Benim kaleciliğile başlama sebebim Volkan Demirel’di. Küçüklüğümde Volkan abi idolümdü. Son yıllarda Muslera’yı Fabri’yi beğeniyorum. Daha çok sorumluluk alan önde oynayan kaleciler benim için hep idol olmuştur. Manchester City’den Ederson ve Bayern Münih’ten Neuer de çok beğendiğim idol aldığım kaleciler."
Türkiye’nin en iyi forveti kim?
  • "Ben Cenk abiyle antrenman yapma fırsatı buldum. Bana göre Cenk Tosun, Türkiye’nin en iyi forveti. Topa vurması, koşuları filan gerçekten çok iyi. Öyle topa vuruyor ki kaleci için yapılacak bir şey kalmıyor."
#Berke Özer
#Altınordu
#Volkan Demirel
7 yıl önce