|

Emre Belözoğlu'nun yeni takımı belli oldu

Tolunay Kafkas ile yollarını ayıran Ankaragücü'nde teknik direktörlük koltuğuna Emre Belözoğlu getirildi. Düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulunan Belözoğlu, "Tolunay (Kafkas) Hoca bize iyi bir takım bıraktı. Bu güçlü yapının, coşkulu taraftarın hangi oyunu istediğini biliyorum. Zamanla bu oyunu kazandıracağız" diye konuştu.

16:00 - 3/10/2023 Salı
Güncelleme: 17:40 - 3/10/2023 Salı
Yeni Şafak
Emre Belözoğlu son olarak Başakşehir'i çalıştırmıştı.

Emre Belözoğlu son olarak Başakşehir'i çalıştırmıştı.

Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü, yeni teknik direktörünü belirledi. Başkent ekibinde yönetim, takımı Emre Belözoğlu'na emanet etti.


43 yaşındaki çalıştırıcı kulüp tesislerinde 2 yıllık sözleşmeye imza attı.


"Taraftarın önünde olmak için sabırsızlanıyorum"

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Belözoğlu, "Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Sayın Başkanımız Faruk Koca'ya ve yönetim kurulumuza, bana göstermiş oldukları teveccüh için çok teşekkür ederim. Ankaragücü gibi Kurtuluş Savaşı'nda şehitler vermiş çok büyük bir camiaya, büyük tutkusu olan taraftarın önünde olmak için sabırsızlanıyorum. Sayın Başkan ile kısa bir süre görüştük. Bu kulüp için neler yaptığını gıyabında biliyordum. İnşallah hakkımızda hayırlı bir karar vermişizdir" dedi.

"Ofansif ve kazanan bir oyun istiyoruz"

Büyük takımlarda çalıştığını belirten Emre Belözoğlu, "Futbol hep hayatımın merkeziydi. Her yaptığım işte kendimce öncellemeler yaparım. Fenerbahçe ile başladım. Başakşehir ile birlikte Avrupa kupalarına katıldık. Avrupa'da son 16 oynadık, Türkiye Kupası finali yaptık. Kupa Beyi Ankaragücü'nü elemek bizim için şerefti geçen sene yarı finalde. Şimdi Ankaragücü taraftarını yanımızda görmek çok büyük bir keyif olacak. Tolunay Hoca, çok değerli bir teknik adam. Mesleğin itibarını koruyan, çalıştığı yerlere en iyi şekilde hizmet eden biri. Bize iyi bir takım bıraktı. Bu güçlü yapının, coşkulu taraftarın hangi oyunu istediğini biliyorum. Zamanla bu oyunu kazandıracağız. Ofansif ve kazanan bir oyun istiyoruz" ifadelerini kullandı.


"Galatasaray ve Fenerbahçe kırılmalar yaşayabilir"

Galatasaray ve Fenerbahçe'yle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Belözoğlu, "Üst düzey kadrolar kursalar da lig içinde belli kırılmalar yaşayabilirler. Galatasaray ve Fenerbahçe çok üst düzey oyuncular getirdiler, sezonu çok erken açtılar ve bunun ekmeğini yiyorlar" yorumunu yaptı.


"Burada kendimi daha şanslı hissediyorum"

Emre Belözoğlu, Başakşehir'den ayrılışı hakkında ise "Bir değişim vaktiydi. O değişimi doğru yapamadık. Ben bir takım olur isek, onun için olmazsa olmazı Ankaragücü taraftarıdır. Bunu başarırsak başarılı süreci uzatırız. Türkiye'de şartlar daha zor ama kendimi burada daha şanslı hissediyorum" diye konuştu.


Bu sezon 7 maçta sadece 6 puan toplayabilen Ankaragücü, Süper Lig'de 14. sırada yer alıyor.
#Süper Lig
#Ankaragücü
#Emre Belözoğlu
2 ay önce
default-profile-img