|

Türkiye'nin men edilmesi durumu yok

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği sözcüsü Davies, "Türkiye'nin, Dünya Atletizm Şampiyonası'ndan men edilmesi gibi bir durum yok" dedi.

Aa
00:00 - 11/07/2013 Perşembe
Güncelleme: 13:39 - 11/07/2013 Perşembe
Yeni Şafak
Türkiye'nin men edilmesi durumu yok
Türkiye'nin men edilmesi durumu yok

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) sözcüsü Nick Davies, 9 Temmuz Salı günü İngiliz Telegraph gazetesinin, "IAAF'tan üst düzey bir yetkili, Akdeniz Oyunları'nda mücadele eden onlarca Türk atletin ilk belirlemelere göre dopingli çıktığını, bu sayının 30'u bulabileceğini ve Türkiye'nin, 10-18 Ağustos'ta Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası'ndan men edilebileceğini belirtti" iddiasıyla ilgili, AA muhabirine açıklama yaptı.

IAAF'ın, uluslararası medyada yer alan spekülatif haberlerin farkında olduğuna dikkati çeken Davies, "Haberdeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır, dedikoduya dayalı bir haberdir" diye konuştu.

Simon Hart'ın, haberinde, IAAF sözcüsü konuşmuş gibi bir hava yarattığını, ancak ismi açıklanmayan bu IAAF yetkilisinin iddialarının kendilerini bağlamayacağını vurgulayan Davies, Türkiye'nin Dünya Atletizm Şampiyonası'ndan men edilmesi gibi bir durumun da bulunmadığını söyledi.

Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası için Ukrayna'da bulunan ve söz konusu haber üzerine, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve Dış İlişkiler Koordinatörü Can Korkmazoğlu'nun kendileriyle görüştüğünü ifade eden Davies, "IAAF, dopingle mücadele konusunda, Türkiye Anti-Doping Ajansı (TADA) ve Türkiye Atletizm Federasyonu ile uyumlu çalışmaktadır. Kurumlar arasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır" şeklinde devam etti.

11 yıl önce