|

510 beygir gücündeki Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Türkiye’de satışa çıktı

Alfa Romeo'nun sportif SUV'u Stelvio'nun en güçlü versiyonu Stelvio Quadrifoglio, Türkiye'de satışa çıktı. Alfa Romeo tarihinin ilk SUV modeli olan Alfa Romeo Stelvio'nun Quadrifoglio, 510 beygir güç üretiyor. Stelvio Quadrifoglio modeline dair her şey haberimizde.

Yeni Şafak
14:41 - 17/08/2018 Cuma
AA
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

İtalyan marka Alfa Romeo, sınıfının en güçlü SUV’larından olan Stelvio’nun en güçlü versiyonu olan Stelvio Quadrifoglio modelini Türkiye’de satışa sundu. 510 beygir gücündeki Stelvio Quadrifoglio, 100 km hıza sadece 3.8 saniyede ulaşıyor.

Premium SUV segmentinde dengeleri değiştirecek tasarım özellikleri, dinamik sürüş karakteri ve güçlü motoruyla dikkati çeken Stelvio Quadrifoglio’da, alüminyum monoblok güç aktarma mekanizmasıyla Ferrari’nin teknik bilgilerinden ilham alınarak Alfa Romeo tarafından geliştirilen 2,9 litrelik çift turbo beslemeli, 510 HP gücündeki V6 motor görev yapıyor. Stelvio Quadrifoglio, sıfırdandan 100 kilometre/saat hıza sadece 3,8 saniyede ulaşıyor.


  • Alfa Romeo Marka Direktörü Sinan Saip Bel, "Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, otomotiv dünyasında iz bırakacak çok özel bir otomobil. Sahip olduğu teknoloji ve mühendislikle süper spor otomobiller arasında kendini ayrıştırabiliyor. Stelvio Quadrifoglio’yu Türkiye’ye gelir gelmez ilk sahibine teslim ettik." ifadelerini kullandı.

Kalbinde 510 HP güç yatıyor

Alfa Romeo tarihinin ilk SUV modeli olan Alfa Romeo Stelvio'nun Quadrifoglio versiyonu, 50:50 ağırlık dağılımı, kompozit karbon fiber malzemelerle üretilen hafif karoseri ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle dikkati çekiyor.

Ferrari’nin teknoloji ve mühendislik deneyimi ile geliştirilen Stelvio Quadrifoglio'da, 2.9 litre, Twin-Turbo V6 motor görev alırken, tam 510 HP’lik güç üretiyor.


  • Sınıfının litre başına en fazla güç üreten 24 supaplı motoruyla iş birliği yapan 8 ileri otomatik şanzıman, “Yarış” modunda sadece 150 milisaniye gibi rekor bir sürede vites değişimi gerçekleştirirken, Q4 dört tekerlekten çekiş sistemiyle birlikte gücü dört tekerleğe birden aktarıyor. Normal koşullarda Q4 çekiş sistemi tüm torku arka aksa aktarırken, limitlerde ön ve arka aks arasında yüzde 50 denge sağlayabiliyor.

Özel AlfaLinkTM adaptif süspansiyon sistemiyle yol tutuş kabiliyeti mükemmele yakın olan Stelvio Quadrifoglio'yu durdurma görevini ilk olarak Giulia’da görülen, Alfa Romeo markasına özgü yenilikçi elektromekanik Entegre Fren Sistemi (IBS) üstleniyor.#Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
#SUV
#Ferrari
6 yıl önce