Teknoloji Appleın başı dertte iOS 114 ile batarya sorunu ortaya çıktı

Apple’ın başı dertte: iOS 11.4 ile batarya sorunu ortaya çıktı

Apple forumlarında yer alan bazı şikayetlere göre cihazlarını iOS 11.4'e güncelleyen yüzlerce kullanıcı, şarjlarının ani bir şekilde tükenmesinden şikayet ediyorlar.

Haber Merkezi Diğer
ABD'li teknoloji devi Apple konuya ilişkin henüz bir açıklama da bulunmadı.
ABD'li teknoloji devi Apple konuya ilişkin henüz bir açıklama da bulunmadı.

iOS 11 ilk kez kullanıcılara sunulduğunda büyük bir kullanıcı kitlesi, güncellemenin şarj ömrünü ciddi şekilde düşürdüğünden şikayet etmişti. Yazılımda bir hata olduğunu kabul eden Apple, hemen bir güncelleme yayınlayarak sorunu çözmüştü.

İlerleyen süreçte ise Apple’ın, rastgele cihaz kapanmalarının önüne geçmek için pil kapasitesi belli bir seviyenin altına düşen iPhone modellerinde işlemci frekansını kıstığı ortaya çıktı. Bu konuda kullanıcılarına açık sözlü olmadığı için özür dileyen şirket, yeni iOS güncellemesi ile kullanıcılarına pil sağlığını kontrol etme imkanı tanımıştı.

Webtekno’nun haberine göre Apple, yeni bir şarj sorunu ile karşı karşıya. Cihazını iOS 11.4 sürümüne güncelleyen pek çok kullanıcı, şarjının tuhaf bir şekilde bir anda azalmasından şikayet ediyor. Apple forumlarında başlayan tartışmaya göre söz konusu sorun şimdiden yüzlerce iPhone kullanıcısını etkilemiş durumda.

Bir kullanıcının iddiasına göre %100 şarjlı bir iPhone 6’nın, 4 saat beklemede kaldıktan sonra şarjı %40 seviyesine kadar düştü. Kullanıcı, iOS 11.4 güncellemesini 3 gün önce yaptığını ve güncellemeden bu yana her gün aynı sorunu yaşadığını belirtti. Apple ise henüz konu ile ilgili bir açıklama yapmış değil.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.