TeknolojiFIFA 18deki futbolcu aslında futbolcu değilmiş

FIFA 18'deki futbolcu aslında futbolcu değilmiş

Futbol oyunlarında, futbolcuların performansları bir puanlama sistemi ile ölçülüyor. Bazı futbolcuların puanı yüksek olurken bazılarının oldukça düşük çıkabiliyor. Ancak FIFA 18’deki bir Alman futbolcunun aslında futbolcu bile olmadığı ortaya çıktı.

Haber MerkeziDiğer
FIFA 18'de en düşük puanı alan futbolcunun aslında farklı bir mesleği olduğu ortaya çıktı.
FIFA 18'de en düşük puanı alan futbolcunun aslında farklı bir mesleği olduğu ortaya çıktı.

FIFA 18’de bulunan puanlandırma sisteminde bir futbolcunun alabileceği en düşük puan 46 olarak belirlenmiş. Bu sene çıkan oyunda 46 civarında toplam 10 futbolcu sıralanmış. Webtekno’nun haberine göre bunlardan 9 tanesinin puanı düşük olsa da gerçek hayatta profesyonel olarak futbolcular ancak bir tanesi Alman Tommy Käßemodel isimli karakter.

Savunma puanı 23 olan Tommy'nin ortalaması en düşük puan olan 46 olarak belirlenmiş.

Bir kıyaslama yapabilmeniz için FIFA 18’de bu 10 futbolcu haricindeki diğer tüm futbolcular 60 ila 90 arasında puanlandırılmış.

REKLAM

Tommy ise oyunca ve gerçek hayatta FC Erzgebirge Aue’nin profesyonel futbolcu listesinde yer alan fakat böyle bir iddası olmayan birisi. Kendisi aslında oyunda kadroda göründüğü kulübün malzemecisi.

Tommy aslında FC Erzgebirge kulübünün malzemecisi.

Oyunda böyle görünmesinin nedeni Alman futbolunda resmi olarak her kulüp kadrosunda altyapıdan yetişen en az 4 futbolcu bulundurmak zorunda. Geçen sezon başında sadece 3 genci A takıma çıkarabilen Erzgebirge teknik ekibi 4. Kişi olarak gözlerini Tommy’e çevirmiş.

REKLAM

Tommy, bu kulübün altyapısındayken futbolu bıraktığı için 4. Kişi olarak kadroya alınmış. Hatta resmi bir şekilde FIFA’ya ve diğer futbol federasyonlarına bu şekilde bildirilmiş.

Bu ilginç tesadüfe konu olan Tommy, FIFA 18 ve FIFA tarihinin en kötü futbolcusu olarak tarihe geçti.

Tommy Käßemodel'in FIFA 18'deki fotoğrafı.

Bayern Münih-Beşiktaş maçını Semahat Özdoğan mı anlatacak?
Spor

Bayern Münih-Beşiktaş maçını Semahat Özdoğan mı anlatacak?

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi son 16 turunda karşılaşacağı Bayern Münih mücadelesi Salı akşamı TRT ekranlarından yayınlanacak. Siyah beyazlıların bu kritik mücadelesini TRT'nin kadın spikerlerinden Semahat Özdoğan'ın anlatacağı iddia edilmişti. Özdoğan, çıktığı bir canlı yayında Bayern maçının denemesini yaptı.
Cengiz Ünder İtalya'yı sallamaya devam ediyor
Spor

Cengiz Ünder İtalya'yı sallamaya devam ediyor

Roma formasıyla çıktığı son 2 maçta 3 gol atıp 1 de asist yapan Cengiz Ünder, Udinese deplasmanında takımını 1-0 öne geçiren golü attı. Milli futbolcu attığı golden sonra büyük bir sevinç yaşarken Serie A'daki gol sayısını 4'e çıkardı.
İşte bizi öldüren telefonların listesi
Teknoloji

İşte bizi öldüren telefonların listesi

Günün büyük bir bölümünde elimizden düşürmediğimiz ve her işimizi anında yaptığımız telefonlar, yaydığı radyasyon ile sağlığımızı büyük ölçüde tehdit ediyor. Almanya Nükleer Güvenlik Radyasyondan Korunma Ofisi ise bu durumu araştırarak, en çok radyasyon yayan cihazların listesini paylaştı. İşte o liste…
Soy ağacını 1300'lü yıllara kadar aramak mümkün
Gündem

Soy ağacını 1300'lü yıllara kadar aramak mümkün

e-Devlet soy ağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı. 8 milyon kişi soy ağacı sorgulaması yaptı. 1800'lere kadar giden soy ağacı aramalarını daha geri tarihlere getirmek mümkün. Aile tarihini araştıran ve 1300’lü yıllara kadarki kayıtlara ulaşan Kayserili Araştırmacı Hayri Şişlioğlu, daha geri tarihlere kadar soy ağacı bilgisine ulaşılabileceğini söyledi.
e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi
Gündem

e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi

e-Devlet soy ağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı. 8 milyon kişi soy ağacı sorgulaması yaptı. Alt üst soy ağacı sorgulamak isteyen kişiler turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra soy ağacı sorgulama yapabiliyor. Peki soy ağacı sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi ve detayları…