TeknolojiOyun canavarı Razer akıllı telefon pazarına giriyor

Oyun canavarı Razer akıllı telefon pazarına giriyor

Bilgisayar oyunu denince ilk akla gelen marka olan Razer, mobil oyuncuları ekosistemine dahil etmek için akıllı telefon pazarına gireceğini açıklamıştı. Oyun dünyasının en beğenilen markasının yeni akıllı telefonu hakkında ilk sinyaller ortaya çıkmaya başladı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Razer'ın kendi sayfasında tanıtım tarihini paylaştığı görsel.
Razer'ın kendi sayfasında tanıtım tarihini paylaştığı görsel.

Razer, ürettiği donanımlar ve bilgisayarlar ile oyun dünyasında oldukça popüler bir marka haline geldi. Bu pazarda kendisini kanıtlayan marka şimdi de mobil oyunculara ulaşmayı hedefliyor.

Firmanın sayfasında 1 Kasım’ı bekleyin yazısı ve elinde akıllı telefon olan birisinin fotoğrafı var. Buradan anlaşılacağı üzere Razer yeni akıllı telefonunu 1 Kasım tarihinde düzenleyeceği bir etkinlik ile tanıtacak.

Razer akıllı telefon işine girebilmek için Robin modeliyle beğeni toplayan Nextbit firmasını satın almıştı. Bu sayede ünlü oyun aksesuarları ve oyun bilgisayarları üreten firmanın akıllı telefon pazarına gireceği yönünde söylentiler olmuştu.

Firmanın mobil cihaz departmanı başkanı Tom Moss bir tweet ile prototipi göstermişti.

Razer CEO’su Min-Liang Tan, birkaç hafta önce firmasının 2017 bitmeden bir akıllı telefon tanıtacağını söylemişti. Bu modelin mobil oyunlar için tasarlanacağı bir sürpriz değil. Ancak cihazın teknik detayları hakkında kimsenin bir bilgisi yok. Geçtiğimiz hafta firmanın mobil departman başkanı Tom Moss, beklenen akıllı telefonun bir prototipini cebinde gösterdi.

Tanıtım tarihinin kesinleşmesi ile Razer’ın yeni oyuncağı için geri sayım başlamış oldu. Sizce Razer, masaüstü oyuncu ekipmanlarındaki kalitesini akıllı telefonda yakalayabilir mi?

Brezilyalı efsane Ronaldinho derbinin skorunu verdi
Spor

Brezilyalı efsane Ronaldinho derbinin skorunu verdi

Brezilya'nın dünya futboluna sunduğu en önemli yıldızlardan olan Ronaldinho, Fenerbahçe-Galatasaray maçı ile ilgili tahminde bulundu.
Binlerce kişiye faizsiz kredi
Ekonomi

Binlerce kişiye faizsiz kredi

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğince (TKK) düşük faizli tarımsal yatırım ve işletme kredisi kullandırılmasına ilişkin uygulama esasları belirlendi. İşte faizsiz kredi almanın yolları.
Yine meydana çıkarım
Gündem

Yine meydana çıkarım

FETÖ’cü askerlerin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde başından yaraladığı Mehmet Yaman 1 yıldan fazla süre komada kaldı. 7 ay önce gözlerini açtı, geçen hafta konuşmaya başladı. Henüz cümle kurmakta zorlanan Yaman, “Vatanımın başı derde girse yine meydanlara inerim” dedi.
İlber Ortaylı'dan İstiklal Marşı açıklaması
Hayat

İlber Ortaylı'dan İstiklal Marşı açıklaması

Tarihçi yazar Prof. Dr. Ortaylı, "İstiklal Marşı çok büyük edebi bir metindir. Çok derin bir felsefesi vardır. Derinliği olan bir metindir. Hiçbir milletin yüzde 90 insanı böyle bir metni okuyup keyfine varamaz. Bu ancak yüksek edebiyat zevki olan, biraz tarih ve felsefe tadı olan yüzde 10, hadi bilemedin yüzde 15 milletin hoşlanacağı şeydir" dedi.
Abdulmetin Balkanlıoğlu'ndan gözaltı açıklaması
Dünya

Abdulmetin Balkanlıoğlu'ndan gözaltı açıklaması

Cuma namazı kıldırmak için gittiği Brüksel'de gözaltına alınan Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca, gözaltına alınma nedeniyle ilgili Yenisafak.com'a konuştu. Balkanlıoğlu Hoca Belçika polisinin skandal uygulamasıyla ilgili, "Son Afrin konuşmamızın bu kararlarında bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Zaten PKK’ya açıkça destek verdikleri herkesçe biliniyor." dedi.