|

İhsan Aktaş terör devleti İsrail'in vahşetine dikkati çekti: Firavun'u nasıl temsil edebiliriz diye düşünüyorlar

Semih Bozkuş
00:16 - 2/03/2024 Cumartesi
Güncelleme: 00:32 - 2/03/2024 Cumartesi
Yeni Şafak

tvnet'te ekranlara gelen Olan Biten programında terör devleti İsrail'in Filistinlilere yönelik artırarak sürdürdüğü soykırım saldırıları ele alındı. Son dönemde İsrail'in boyutunu artırdığı vahşete yönelik değerlendirmelerde bulunan Yeni Şafak yazarı İhsan Aktaş, terör devletinin sivillerin sığındıkları alanları hedef aldığını belirtti. "Dünyada bir vahşetin daha ilerisi ne olabilir diye havsalamız almadığında yardım tırlarını bekleyen insanları vurdular." diyen Aktaş, Yahudilere tarih boyunca köpek muamelesi yapan bin tane Hristiyan lider olduğunu belirterek, "Bunlar galiba şöyle bir şey yaptılar. Bu yenilmiş topluluklar galiplerin postuna bürünürmüş. Galiba bütün bu pislikleri nasıl temsil edebiliriz? Yani Firavun'u nasıl temsil edebiliriz? Orta Çağ engizisyondakileri nasıl yapabiliriz ya da Hitler'i nasıl geçebiliriz? Artık bir insaniyetten çıkmış canilik postuna bürünmüşler." ifadelerini kullandı.

tvnet'te Halil Hasan Erdoğan'ın moderatörlüğünde yayınlanan Olan Biten programı bir kez daha Türkiye ve dünya gündeminin nabzını tuttu.

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, Yeni Şafak yazarları İhsan Aktaş ve Doç. Dr. Turgay Yerlikaya'nın yorumlarıyla yer aldığı programda terör devleti İsrail'in Filistinlilere yönelik şiddetini artırarak sürdürdüğü soykırım saldırıları ve neden olduğu vahşet ele alındı.

Son dönemde İsrail'in boyutunu artırdığı vahşete yönelik değerlendirmelerde bulunan Yeni Şafak yazarı İhsan Aktaş, terör devletinin sivillerin sığındıkları alanları hedef aldığını belirtti.

"Artık bir insaniyetten çıkmış canilik postuna bürünmüşler"

"Dünyada bir vahşetin daha ilerisi ne olabilir diye havsalamız almadığında yardım tırlarını bekleyen insanları vurdular." diyen Aktaş, İsrail'in 'Firavun'u nasıl temsil edebiliriz?' düşüncesine büründüğünü belirttiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Tarih boyunca bunlara köpek muamelesi yapan, hayvan muamelesi yapan, cin muamelesi yapan, şeytan muamelesi yapan ne kadar devlet varsa, Firavun devletini tutun. Orta Çağ İtalya'sını alın, Orta Çağ Fransa'sını, Orta Çağ İngiltere'sini ve özellikle İspanya'da karşılaştıkları vahşeti ta Hitler'e gelinceye kadar. Yani Hitler bir tane değil yani. Geride bunlara zulmeden Bunlara köpek muamelesi yapan bin tane Hristiyan lider var. İspanya'da mesela bir Yahudi bilim kadını vücudu taraklarla taranarak öldürülüyor. Böyle hani vurup bir defa da öldürülmüyor. Bunlar galiba şöyle bir şey yaptılar. Bu yenilmiş topluluklar galiplerin postuna bürünürmüş. Galiba bütün bu pislikleri nasıl temsil edebiliriz? Yani Firavun'u nasıl temsil edebiliriz? Orta Çağ engizisyondakileri nasıl yapabiliriz ya da Hitler'i nasıl geçebiliriz? Artık bir insaniyetten çıkmış canilik postuna bürünmüşler."

"Filistin topraklarının sınırı olsa İsrail'i 50 defa yenmişti"

İsrail'in ABD'yi, Almanya'yı, İngiltere'yi zapturapt altına almasına; bütün dünya medyasına, liderlere hükmetmesine rağmen 10 bin tane Hamas'lıyı yenemediğini ifade eden Aktaş, "Biraz onları delirten de o. Yani keşke Filistin toprakları sınırı olan bir toprak olsaydı. Yani lojistik hareket kabiliyetleri olsaydı İsrail elli defa yenmişlerdi şimdiye kadar. Zor şartlarda büyük bir direniş gösteriyorlar. Keşke yani Mısır olsun, Türkiye olsun Müslümanlar bu insanların sağ kalmasını temin etseler. Bu çok kıymetli bir şey. Yani oradaki on bin tane Hamaslı'yı yendiklerinde bunların dünyada baskılayamayacağı kimse yoktur. " dedi.#İhsan Aktaş
#Olan Biten
#tvnet
#Hüseyin Likoğlu
#Turgay Yerlikaya
#Halil Hasan Erdoğan
#İsrail
#Gazze
#Saldırı
2 ay önce