Özgün Açık Lise ek sınavları ne zaman yapılacak? 2022 AÖL ek sınav takvimi

Açık Lise ek sınavları ne zaman yapılacak? 2022 AÖL ek sınav takvimi!

AÖL ek sınavları ne zaman, sorusunun yanıtı öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Açık Öğretim Lisesi'nde eğitimlerine devam eden öğrenciler veremedikleri derslerini geçmek için ikinci bir şans olan AÖL ek sınavları için yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, Açık lise ek sınavları başladı mı, ne zaman yapılacak? İşte 2022 AÖL ek sınav tarihleri...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
2022 AÖL ek sınavları bu yıl yapılacak mı, ne zaman yapılacak?
AÖL ek sınav tarihleri

AÖL ek sınav ne zaman, hangi tarihte ve ek sınav olacak mı sorusuna yanıt aranıyor. Açık Lisede eğitim gören öğrenciler AÖL ek sınav tarihleri araştırması yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Ağustos'ta açık lise sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçları ardından ek sınav tarihleri gündeme geliyor. Peki AÖL ek sınav ne zaman? MEB Açık Lise 2022 AÖL ek sınavlar olacak mı, ne zaman ve nasıl yapılacak

AÖL EK SINAV NE ZAMAN?

MEB tarafından düzenlenen açıköğretim lisesi sınavları tamamlandı. Ek sınav için verilecek tarih beklenirken henüz bu dönem ek sınav olup olmayacağı belli değil.

Geçtiğimiz yıl ek sınavlar 16-20 Ağustos tarihleri arasında olmuştu.

AÖL SINAV TARİHLERİ

Açıköğretim Lisesi 2022-2023 1. dönem sınavları aralık ayında düzenlenecek. Sınavların kesin tarihi henüz açıklanmadı.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDE KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

İl ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri öğrencilik durumu " Silik, Donuk veya Aktif " olan öğrencilerimizden kayıt yenileme sınav bedelini anlaşmalı bankalara yatırmış öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Bu öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat etmelerine gerek yoktur. Otomatik kayıt yenileme işlemi için ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında her gün mesai bitiminden sonra Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi çalıştırılmaktadır ve para yatıran öğrencinin öğrencilik durumu ertesi gün aktif duruma geçmektedir.

Sistemin çalıştırıldığı saate kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerimizin öğrencilik durumları sistem üzerinden "Aktif" yapılarak kayıt yenileme işlemi tamamlanmaktadır. Kayıt yenileme işlemi tamamlanan öğrencilerimizin öğrenci numarası ve şifrelerini kullanarak sisteme giriş yapıp ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında sınavına girecekleri dersleri seçmeleri ve diğer bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programında kayıt yenileme yaptırmak isteyen öğrenciler (Batı Avrupa programı hariç); Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programı kapsamında, Suudi Arabistan (Medine, Cidde, Riyad), Kuveyt, Azerbaycan, İran ve KKTC başkentlerinde bulunan irtibat bürolarından kayıt yenileme işlemlerini yaptırabilir.

AÖL kayıt yenileme ve ilk kayıt ne zaman yapılacak? Açık Lise kayıtları ne zaman başlayacak?
ÖZGÜN
AÖL kayıt yenileme ve ilk kayıt ne zaman yapılacak? Açık Lise kayıtları ne zaman başlayacak?
Rusya: ABD nükleer silahların denetlenmesi konusunda sinyallerimizi dikkate almadı
Dünya

Rusya: ABD nükleer silahların denetlenmesi konusunda sinyallerimizi dikkate almadı

Rusya, ABD ile nükleer silahların denetlenmesi konusundaki görüşmelerini ertelediklerini belirterek, "İstişare komisyonu programı üzerinde anlaşamadık" açıklamasını yaptı. Rusya, mesajlarının ABD heyeti tarafından dikkate alınmadığını öne sürdü.
Akşener'den aylardır dikilerek maaş alan Boğaziçi akademisyenlerine destek
Gündem

Akşener'den aylardır dikilerek maaş alan Boğaziçi akademisyenlerine destek

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, haftalardır dikilerek maaş alan Boğaziçi akademisyenlerine destek oldu. Üniversite yönetimi için 'ucube yönetim' ifadesinin kullanan Akşener, "Bu ahlaksızlığa itiraz eden tüm akademisyen ve öğrencilerin yanındayız" dedi.
CHP'li danışman Ozan Balık Selçuk Bayraktar'ı hedef alınca adeta linç edildi
Gündem

CHP'li danışman Ozan Balık Selçuk Bayraktar'ı hedef alınca adeta linç edildi

Dünyanın parmakla gösterdiği, ülkelerin satın almak için sıraya girdi yerli ve milli SİHA'lar hazımsızlık yapmaya devam ediyor. CHP'li Döşemealtı Belediyesi'nden maaş alan Ozan Balık, BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ı hedef aldı. Savaşların seyrini değiştiren Bayraktar için, “Selçuk Bayraktar kendini kahraman sanıyor! Kayınpederini arkasına almış millete şov yapıyor!” ifadelerini kullandı. Balık'ın paylaşımlarına yüzlerce kullanıcıdan tepki yağdı. Bazı kullanıcılar 'Çok biliyorsan sen yap', 'Kıskanma sen önce adam ol', 'Kahramanlığını dünya kabul etti sen kabul etmesen de olur. Kahramanlık türküsü bile var' gibi yorumlarda bulundu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.