Özgün Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna başörtüsü yanıtı Samimiysen başörtüsünü Anayasa ile çözelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na başörtüsü yanıtı: Samimiysen başörtüsünü Anayasa ile çözelim

AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin Meclis'e sunduğu 'başörtüsü teklifine tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'ye yeni bir teklif sundu. Erdoğan'ın başörtüsü teklifi nedir? sorusu da gündemin ilk sıralarında yer alan konular arasında yerini aldı. Yeni yasama yılının ilk grup toplantısında başörtüsü düzenlemesine ilişkin konuşan Erdoğan, ''Eğer dürüstseniz çözümü yasa değil Anayasa düzeninde sağlayalım'' diyerek Kılıçdaroğlu'na seslendi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’ye sunduğu başörtüsü teklifi nedir?
Erdoğan'ın başörtüsü teklifi nedir?

Siyasette başörtüsü tartışması sürerken gözler bugün Meclis'teki AK Parti Grup Toplantısı'na çevrildi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, hak ve özgürlüklerle ilgili yeni aşama olacak diyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü konuşmasını işaret etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yasama yılının ilk grup toplantısı için kürsüde yerini aldı. Bugün Türkiye'nin gündeminde başörtüsü diye bir mesele, verdiğimiz mücadele sayesinde hamdolsun artık kalmamıştır. Bu konu Anayasa konusu olmayacak tabii bir haktır. Bu sorunları biz yaşadık, şimdi kanunlarla bu konuyu çözelim diyorsun ama sabırlı. Kendisi bir kaset kumpası ile bulunduğu yere gelenler ülkenin geleceğine fayda sağlayamazlar. Dün söylediğini bugün inkar edenleri kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Bu zatın başörtüsü ile ilgili söylediklerine değil gerisindekilere bakıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’ye sunduğu başörtüsü teklifi nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’ye sunduğu başörtüsü teklifine ilişkin yeni bir teklif sundu.

  • Başkan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu'nun son adımını da bir taktik olarak görüyorum. Kanun teklifi olarak Meclis'e sundukları teklif, geçmişte olduğunu gibi yeni yasakların dayanağı olabilir.
  • O zaman biz daha öte bir teklif sunalım. Eğer dürüstsen şayet bu zat başörtüsü meselesini çıkartmak istiyorsa gelin çözümü yasa değil Anayasa düzeninde sağlayalım. Ben arkadaşlarıma bugün talimatı veriyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkan Erdoğan'ın grup konuşmasının ardından CHP milletvekili Özgür Özel'den yeni anayasa teklifine 'hayır' yanıtı geldi, gazetecilerin bu gelişmeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sormasının ardından Erdoğan, "Olacağı buydu, dürüst değil bunlar" açıklamasında bulundu.

Bekir Bozdağ: Cumhurbaşkanından talimatı aldık

  • Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Sayın Cumhurbaşkanımızın grup toplantısında verdiği talimatı aldık. Anayasa değişiklik teklif taslağı hazırlama çalışmalarımıza başlıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'nin teklifine tepki: Eğer samimiysen gelin çözümü yasa değil anayasa düzeyinden sağlayalım
OYNAT 03:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'nin teklifine tepki: Eğer samimiysen gelin çözümü yasa değil anayasa düzeyinden sağlayalım
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, ''Türkiye'nin geleceğini inşa edecek birikime sahip olduğumuzu her kesimden insanımıza göstermekte kararlıyız. Muhalefetin seçim öncesi söyledikleriyle seçim sonrası yaptıkları arasındaki uçurumu belediyelerde gördük'' dedi. 'Heyecanla bizi bekleyen milletimizle bazı gerçekleri paylaşacağım' diyen Erdoğan, ''Cumhur ittifakı ortağımız MHP ile gündemimizdeki tüm düzenlemeleri yasalaştıracağız'' ifadelerini kullandı. CHP'nin başörtüsü teklifine de tepki gösteren Erdoğan, ''Önceki akşam geç saatlerde CHP Genel Başkanı, bizim ömrümüzü verdiğimiz mücadele neticesinde adım adım çözdüğümüz başörtüsü meselesiyle ilgili günah çıkartıyor, güya yeni bir teklif getiriyor. Gerçi dün açıkladıkları kanun teklifiyle önceki akşam atıp tuttukları arasında dağlar kadar fark var. Ama yine de biz söz üzerinden gidelim. Ülkemizde şu anda kamuda veya özel sektörde çalışan hiçbir hanım kardeşlerimizle ilgili böyle bir mesele yok. Kılıçdaroğlu, senin üst düzey yöneticilerin üniversitelerimizde ikna odalarını kurmadılar mı? Kılıçdaroğlu'nun son adımını bir taktik olarak görüyorum, eskiden başörtüsüne bez parçası diyordu. Eğer Kılıçdaroğlu teklifinde samimiyse başörtüsü konusundaki çözümü anayasa düzeyinden sağlayalım. 6'lı masa seni destekleyen arkadaşların da var ya gelin hep birlikte başörtüsü konusunda anayasa düzeyinde düzenleme yapalım'' açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısındaki konuşması 84 milyonu ekrana kilitledi
ÖZGÜN
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısındaki konuşması 84 milyonu ekrana kilitledi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.