Dünya ABD Savunma Bakanı Ukraynanın hedefine ulaşması için elimizden geleni yapacağız

ABD Savunma Bakanı: Ukrayna'nın hedefine ulaşması için elimizden geleni yapacağız

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Ukrayna'nın hedefine ulaşması için ABD'nin elinden geleni yapacağını belirtti. Ukrayna lideri Zelenskiy, dün Blinken ve Austin ile Ukrayna'ya yapılacak yardımlar ile Rusya'ya karşı uygulanan yaptırımların güçlendirilmesi konularını ele aldıklarını açıklamıştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABD Savunma Bakanı: Ukraynanın hedefine ulaşması için elimizden geleni yapacağız
Arşiv

Austin ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, dün Kiev'de Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüşmesinin ardından, Polonya’da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  • Zelenskiy’nin Rusya'ya karşı verdiği mücadeleyi kazanmaya kararlı olduğunu aktaran Austin, "Ukrayna'nın hedefine ulaşması için elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.
  • Austin, "Zelenskiy kazanma zihniyetine sahip ve biz de onların kazanmalarına yardım etmek isteyen düşünce yapısına sahibiz." dedi.

ABD'li bakanlar Kiev'de Zelenskiy ile görüştü
DÜNYA
ABD'li bakanlar Kiev'de Zelenskiy ile görüştü

Rusya'nın Donbas'ın doğu endüstriyel merkezine odaklanmak için ormanlık kuzey bölgelerinden çekildiğini aktaran Austin, Ukrayna'da savaşın doğasının değiştiğinin altını çizdi.

Austin, bununla birlikte ülkenin askeri ihtiyaçlarının da değiştiğini ve Zelenskiy’nin daha fazla tank, top ve diğer mühimmatlara odaklandığını kaydetti.

50 milletvekilinden Almanya'ya Rusya mektubu: İlave yaptırımlar uygulayın
EKONOMİ
50 milletvekilinden Almanya'ya Rusya mektubu: İlave yaptırımlar uygulayın

Austin, "Kazanmanın ilk adımı, kazanılabileceğine inanmaktır" şeklinde konuşarak, doğru ekipmana, desteğe sahip olunduğu takdirde kazanılabileceğine inandığını söyledi.

Rusya-Ukrayna savaşında kan donduran trajedi: Uydudan bile görünüyor
DÜNYA
Rusya-Ukrayna savaşında kan donduran trajedi: Uydudan bile görünüyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.