Dünya Açlıktan kedi eti yiyen aile zehirlendi

Açlıktan kedi eti yiyen aile zehirlendi

Aa Yeni Şafak
Açlıktan kedi eti yiyen aile zehirlendi
Açlıktan kedi eti yiyen aile zehirlendi
Suriye''nin geleceğine dair gözler Cenevre-2 Konferansı''na çevrilirken, dünyanın yardımını bekleyen ülkede ise açlıktan ölümlere her geçen gün yenisi ekleniyor. Başkent Şam''da, rejimin uyguladığı abluka nedeniyle gıda girişine izin verilmeyen Yermük Mülteci Kampı bir insanlık dramına daha sahne oluyor. Suriye Genel Devrim Konseyi, çoğunluğu Filistinli, 20 bin mültecinin yaşadığı kampta açlık ve yokluk nedeniyle kedi eti yemek zorunda kalan bir ailenin zehirlendiğini duyurdu. Kedi eti yedikten sonra fenalaşan çoğu çocuk 7 kişilik Filistinli Akil Ailesi''nin, yakınları tarafından kamptaki Filistin Hastanesi''ne kaldırılarak tedavi altına alındığı bildirildi. Esed rejiminin 184 gündür abluka altında tutarak gıda ve ilaç girişine izin vermediği kampta açlıktan ölenlerin sayısı 44''e ulaştı. Ülke genelinde ise çatışmalar nedeniyle ölen Filistinli sayısı bin 900''e ulaştı.

HALK CEZALANDIRILIYOR

Kampa insani yardım girmesine izin vermeyen rejimin, muhalif tutum takınan halkı cezalandırılarak ölüme mahkum ettiği belirtiliyor. Esed rejimi, geçtiğimiz yıl Doğu Guta ve Yermuk Kampı başta olmak üzere abluka altında tuttuğu bazı bölgelere gıda ile ilaç girişine kısıtlama getirmişti. Yetersiz beslenmeden dolayı hasta ve yaşlı yetişkinler ile bebek ölümleri yaşanınca Suriyeli alimler, ''kedi, köpek eti yenilebileceği'' fetvası vermişti. Öte yandan Esed''e bağlı ordu birliklerinin önceki gün çeşitli kentlerde düzenlediği saldırılarda 9''u çocuk, 15''i kadın 92 kişi öldü.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.