Dünya Almanya Rusyaya karşı Ukraynaya IRIS-T hava savunma sistemi verecek

Almanya Rusya'ya karşı Ukrayna'ya IRIS-T hava savunma sistemi verecek

Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, "IRIS-T" tipi hava savunma sisteminin Ukrayna'ya ulaştırılacağını açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Almanya Rusyaya karşı Ukraynaya IRIS-T hava savunma sistemi verecek
IRIS-T tipi hava savunma sistemi

Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht Ukrayna’yı ziyaret etti. Lambrecht, Almanya’nın Ukrayna’ya birkaç ay önce sağlamaya söz verdiği "IRIS-T" tipi hava savunma sisteminin gelecek günlerde ulaştırılacağını söyledi.

Almanya Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, Lambrecht’in Ukrayna’da bugün mevkidaşı Oleksii Reznikov ile bir araya geldiği belirtildi.

Açıklamada, "Biz, dostlarımızı gerektiği sürece destekleriz." ifadesi yer aldı.

Alman Haber Ajansı’ndaki habere göre Lambrecht, Odessa’da yaptığı açıklamada, Almanya’nın Ukrayna’ya birkaç ay önce sağlamaya söz verdiği "IRIS-T" tipi hava savunma sisteminin gelecek günlerde ulaştırılacağını belirtti.

Avrupa'nın en büyük ekonomisi zorda: Almanya'yı zor yıllar bekliyor
EKONOMİ
Avrupa'nın en büyük ekonomisi zorda: Almanya'yı zor yıllar bekliyor

Tasarruf önlemleri genişliyor: Almanya karanlığa büründü
FOTOĞRAF 7
Title
Almanya’da federal hükümetin enerji tasarrufu amacıyla aldığı karar çerçevesinde saat 22.00 ile 06.00 arasında aydınlatmalar kapatıldı.Karara göre kamu binaları, heykeller, anıtlar ve tabelaların ışıkları, yerel saatle 22.00den itibaren kapatılacak.
Title
Ayrıca hastaneler dışındaki kamu binaları, 19 derecenin üzerinde ısıtılmayacak.Ağır fiziksel işlerin yapıldığı alanlar 19 dereceden daha soğuk olabilecek.
Title
Fuar ve büyük salonlar gibi insanların kalabalık olarak kullandığı alanlar ise hiç ısıtılmayabilecek.Belediye binaları, yönetim binaları, kütüphaneler ve müzeler gibi kamu alanlarında bu önlemlerden önce minimum sıcaklık 20 derece olarak belirlenmişti.
Title
Ayrıca mağazalarda ısı kaybını önlemek amacıyla kapılar kapalı tutulacak, kira sözleşmelerinde yer alan minimum ısıtma şartı 6 ay boyunca askıya alınacak, halka enerji tasarrufu yapma yöntemleri anlatılacak.
Title
Bugün uygulamaya giren ve 6 ay geçerli olacak bu önlemlerle hükümet gaz kullanımını yüzde 2 oranında azaltmayı amaçlıyor.
Title
Kölnün şehir merkezinde yerel saatle 22.00den sonra tabelalar ve kamu binalarının ışıklandırmalarının yanı sıra, binalara estetik amaçla yansıtılan ışıklar ve iş yerlerin vitrinlerinin ışıkları kapatılırken, sadece sokak lambaları açık bırakıldı.Köln Belediyesinin aldığı bir kararla 9 Ağustostan itibaren tarihi Köln katedralinin ışıklandırması kapatılmıştı.
Title
Tasarruf önlemleri genişliyor: Almanya karanlığa büründü
Almanya'da, enerji tasarrufu sağlamak ve Rusya'dan ithal edilen gaza bağımlılığı azaltmak amacıyla kamu binaları, heykeller, anıtlar ve tabelaların ışıkları yerel saatle 22.00'den itibaren kapatıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.