Dünya Almanyada 4 PKK yandaşına hapis cezası

Almanya'da 4 PKK yandaşına hapis cezası

Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinde 4 PKK yandaşı hapis cezasına çarptırıldı. Bir Türk'e ait iş yerine ve bir otomobile yanıcı maddeyle saldıran sanıklar, ağır kundaklama girişimi ve terör örgütünü desteklemekten suçlu bulundu.

Haber Merkezi Diğer
Güvenlik güçleri sıkı takiple suçluları yakaladı.
Güvenlik güçleri sıkı takiple suçluları yakaladı.

Mart 2018'de, Almanya'nın Garbsen kentinde bir Türk'e ait iş yeri ile Hannover kentinde bir otomobile, yanıcı maddeyle saldırı düzenlendi.

TRT Haber'de yer alan habere göre, Garbsen'de olay yerinde terör örgütü PKK'ya ait bildiriler bulundu. Kundaklama girişimleriyle ilgili bölücü terör örgütü yandaşı 4 sanık hakim karşısına çıktı.

Ağır kundaklama girişiminde bulunmak ve terör örgütünü desteklemek suçları ile tutuklandılar.

Celle Yüksek Eyalet Mahkemesi, sanıklardan ikisini 2'şer yıl 3'er ay, diğer ikisini de 2'şer yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırdı.

Yaşları 21 ile 24 arasında olan sanıklar ağır kundaklama girişiminde bulunmak ve terör örgütünü desteklemekten suçlu bulundu.

Mahkeme Heyeti Başkanı, 3'ü Suriyeli, biri Iraklı 4 sanığın, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasında yer alan bir kişi tarafından azmettirildiğini bildirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.