Dünya Almanyada bir Türkün yaşadığı daireye kundaklama girişiminde bulunuldu

Almanya'da bir Türk'ün yaşadığı daireye kundaklama girişiminde bulunuldu

Almanya'nın Solingen kentinde bir Türk'ün kaldığı apartman dairesinin balkonuna, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotofkokteyli atılarak kundaklama girişiminde bulunuldu. Savcılık ve polis olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlattı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Almanyada bir Türkün yaşadığı daireye kundaklama girişiminde bulunuldu
Arşiv

Almanya'da bir Türk'ün yaşadığı dairenin balkonuna henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce molotofkokteyli atılarak kundaklama girişiminde bulunuldu. Savcılık ve polis yaptıkları yazılı açıklamada, olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlatıldığını duyurarak olayın aydınlatması için halktan yardım istedi.

Balkona yanıcı madde atıldı

  • Açıklamada, Schwert caddesindeki bir apartman dairesinin balkonuna gece 02.00 sularında içinde yanıcı sıvı bulunan bir şişe atıldığı belirtildi.

Kendi imkanlarıyla kurtuldu

Olayda hafif yaralandığı belirtilen 48 yaşındaki kiracının yangını kendi imkanlarıyla söndürüp polisi aradığı belirtilen açıklamada, Wuppertal savcılığı ve polisinin olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlattığı duyuruldu.

Solingen faciası ve Avrupalı Türklerin güvenliği
DÜŞÜNCE GÜNLÜĞÜ
Solingen faciası ve Avrupalı Türklerin güvenliği
  • 29 Mayıs 1993'te Almanya'nın Solingen şehrinde, Mevlüde ve Durmuş Genç ailesinin evi ırkçılar tarafından kundaklanmış ve 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Almanya'da Solingen süphesi
GÜNDEM
Almanya'da Solingen süphesi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.