Dünya Almanyada İslamofobik saldırılar devam ediyor

Almanya’da İslamofobik saldırılar devam ediyor

Almanya'nın Nordenhamm kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine bağlı Selimiye Cami İslamofobik bir saldırıya uğradı. Caminin duvarına ırkçı içerikli yazılar yazıldı ve domuz etinden yapılmış sosis ve kıyma parçaları atıldı. Selimiye Camisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İdris Aksüt yaşanan çirkin olaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bizi yolumuzdan yıldırmak isteyenler başaramayacaklardır" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA

Bakımları ve badanası yeni yapılan camiye, domuz etinden yapılmış sosis ve kıyma parçalarıyla İslamofibik bir saldırı düzenlendi.
Bakımları ve badanası yeni yapılan camiye, domuz etinden yapılmış sosis ve kıyma parçalarıyla İslamofibik bir saldırı düzenlendi.

Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinin Nordenhamm kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Selimiye Camisi’ne kimliği belirsiz kişiler tarafından İslamofobik bir saldırıda bulunuldu.

Delmenhorst polisi tarafından yapılan açıklamada, Walther-Rathenau Caddesi'nde bulunan caminin duvarına siyah boyayla yazılar yazıldığı ve domuz etinden yapılmış çeşitli ürünlerin atıldığı belirtildi.

Açıklamada, polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı ifade edildi.

"Bizi yolumuzdan yıldırmak isteyenler başaramayacaklardır"

Selimiye Camisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İdris Aksüt yaşanan çirkin olaya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, dün akşam yatsı namazından sonra camiyi kilitleyip eve gittiklerini anlatarak, "Dikkatimizi çeken herhangi bir şey görmedik. Çirkin saldırı bu sabah saat 04.00 sularında olmuş. Saldırıda kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yeni bakımını ve badanasını yaptığımız camimizin duvarlarına çirkin yazılar yazılmış, domuz etinden yapılmış sosis ve kıyma parçaları atılmıştır." dedi.


Olayı kınadıklarını dile getiren Aksüt, "Bizi yolumuzdan yıldırmak isteyenler başaramayacaklardır." dedi.

Caminin güvenlik kamera kayıtlarının polise teslim edildiğini söyleyen Aksüt, polisin olayı bir an önce aydınlatmasını istedi.

Almanya’da
hedef
Müslümanlar
DÜNYA
Almanya’da hedef Müslümanlar

İslamofobik saldırılarda rekor artış
DÜNYA
İslamofobik saldırılarda rekor artış

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.