|

Askeri helikoptere saldırı: 3 ölü

Meksika'nın Jalisco eyaletinde uyuşturucu çetesine yönelik operasyonda kullanılan askeri helikopter silahlı kişiler tarafından düşürüldü. Helikopterdeki 3 asker öldü, 12 asker yaralandı.

Yeni Şafak
12:20 - 2/05/2015 Cumartesi
Güncelleme: 09:26 - 2/05/2015 Cumartesi
AA

Meksika'nın batısında yer alan Jalisco eyaletinde bir uyuşturucu çetesine yönelik operasyon kapsamında devriye gezen askeri helikopterin silahlı kişiler tarafından düşürülmesi sonucu üç asker hayatını kaybetti.



Ulusal Savunma Birimi yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Jalisco'da devriye gezen helikopter saldırganların ateş açması sonucu zorunlu iniş yaptı. Yetkililer, helikopterdeki üç askerin öldüğünü ve 12 askerin de yaralandığını bildirdi.



Jalisco Valilik sözcüsü Gonzalo Sanchez, polisle çete üyeleri arasında çıkan bir çatışmada ise bir polis memuru ve bir vatandaşın yaşamını yitirdiğini belirtti.



Jalisco'nun kırsal bölgesinde Puerto Vallarta'dan Guadalajara'ya gitmekte olan polis konvoyuna 7 Nisan'da kimliği belirsiz silahlı kişilerce düzenlenen saldırıda, 15 polis memuru ölmüş ve 5 polis de yaralanmıştı.



Jalisco eyaletinde Meksika'nın en güçlü uyuşturucu karteli olarak kabul edilen "Jalisco Yeni Nesil" isimli kartelin hakim olduğu biliniyor. Kartelin lideri Heriberto Acevedo Cardenas, 23 Mart'ta polisle çete arasında çıkan çatışmada öldürülmüştü.



#Meksika
#uyuşturucu çetesi
#Askeri helikopter
9 yıl önce