Dünya Ermenistan ordusuna ağır darbe Komutanlar ölünce askerler mevziden kaçıp savaşmayı reddetti

Azerbaycan'dan Ermenistan ordusuna ağır darbe: Komutanlar ölünce askerler mevziden kaçıp savaşmayı reddetti

Ermenistan ordusuna ağır darbe: Komutanlar ölünce askerler mevziden kaçıp savaşmayı reddetti

Azerbaycan ordusu, Ağdere, Ağdam, Fuzuli, Cebrail, Zengilan ve Gubadlı bölgelerinde operasyonlarını sürdürürken Ermenistan ordusuna bağlı güçler ise bazı önemli tepe ve mevzilerde verdiği kayıplar sonrasında geri çekilmek zorunda kaldı. Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusuna bağlı alayın 3. tabur komutanının kaybolduğu, kurmay başkanın ise öldürüldüğü kaydedilirken, yeraltı sığınağının imha edilmesi sonucu Ermenistan güçleri arasında önemli can kaybının olduğu da vurgulandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada komutanları öldürülen bir bölüğün ise savaşmayı reddettiği de belirtildi.

Haber Merkezi AA
Foto/arşiv
Foto/arşiv

Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlar sürüyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, gece boyunca Ağdere, Ağdam, Fuzuli, Cebrail, Zengilan ve Gubadlı yönlerinde operasyonların değişen yoğunlukta devam ettiği bildirildi.

GERİ ÇEKİLDİLER

Azerbaycan ordusunun savunma hattına top ve havanlarla ateş açan Ermenistan güçlerinin, Gubadlı istikametinde bazı önemli tepe ve mevzilerden kayıp vererek geri çekildiği kaydedildi.

Azerbaycanlı spiker memleketi Zengilan'ın kurtuluş haberini verirken gözyaşlarına boğuldu
OYNAT 00:52
Azerbaycanlı spiker memleketi Zengilan'ın kurtuluş haberini verirken gözyaşlarına boğuldu
Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını kurtarmak amacıyla başlattığı operasyonları sürdürüyor. Son olarak Azerbaycan ordusu Zengilan kentini Ermenistan'ın işgalinden kurtardı. Azerbaycan'ın ARB24 isimli kanalında, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini veren sunucu Günel Mövsümova gözyaşlarını tutamadı. Sunucu Mövsümova'nın memleketinin bugün işgalden kurtarılan Zengilan olduğu öğrenildi. Mövsümova konuşmasında,' Bir Zengilan'lı olarak 27 yıldır bu haberi gözlüyorduk. 15 yıldır bu haberi seslendirme arzusuyla yaşadım' dedi.

YARALILAR TAHLİYE EDİLEMEDİ

Açıklamda, Hocavend istikametinde bulunan Ermenistan ordusunun 155. topçu alayına ait D-20 bataryasının personeli arasında çok sayıda yaralının olduğu, araç eksikliği ve yolların kapalı olması nedeniyle yaralıların tahliye edilemediği belirtildi.

Azerbaycan ordusu hızla ilerliyor Rus şirket ise 112 ton altın için silah ve asker yığıyor
EKONOMİ
Azerbaycan ordusu hızla ilerliyor Rus şirket ise 112 ton altın için silah ve asker yığıyor

MEVZİLERİ TERK EDİP KAÇTILAR

Hadrut'un kuzeyindeki topçu birliklerine yeni gelen Ermeni gönüllülerin atış mevzilerini terk ederek kaçtıkları, Ağdere yönündeki 5. muhrip alayına Azerbaycan ordusunun top atışları sonucu çok sayıda Ermenistan askerinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

  • Alayın 3. tabur komutanının kaybolduğu, kurmay başkanın ise öldürüldüğü, yeraltı sığınağının imha edilmesi sonucu Ermenistan güçleri arasında önemli can kaybının olduğu kaydedildi.

SAVAŞA GİRMEYİ REDDETTİLER

Ermenistan ordusunun 543. alayına açtığı ateş sonrasında alay komutanının yaralandığı, yardımcısının öldürüldüğü ifade edildi. Alayın 1. taburunun komutanının, komutan yardımcısının, havan topu bölüğünün komutanlarının da öldüğü, 1. taburun bir bölüğünün personelinin savaşa girmeyi reddettiği belirtildi.

Tüm cephe boyunca çatışmaların sürdüğü, durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğun bildirildi.

Azerbaycan, Ermenistan ordusunun kaçarken bıraktığı tankları yayınladı
OYNAT 00:59
Azerbaycan, Ermenistan ordusunun kaçarken bıraktığı tankları yayınladı
Azerbaycan'ın öz topraklarını almak için verdiği mücadele tüm hızıyla sürüyor. Ermenistan ordusunun kaçarken savaş alanında bıraktığı ve imha olan tanklar, Azerbaycan Savunma Bakanlığı resmi hesaplarından paylaşıldı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.