Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Covid-19a meydan okumaya devam ediyor

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Covid-19’a meydan okumaya devam ediyor

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, destekçilerinin tezahüratları üzerine denize atlayarak, yanlarında yüzdü. Bolsonaro’yu bir anda karşısında gören halk, sosyal mesafe kurallarını unutarak Bolsonaro’nun çevresinde toplandı.

Haber Merkezi İHA
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Covid-19’a meydan okumaya devam ediyor
Arşiv


Korona virüse yönelik önlemlere karşı takındığı umursamaz tutumu nedeniyle eleştirilen Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, salgına meydan okumaya devam ediyor. Sao Paulo eyaletinde bulunan Praia Grande plajı yakınlarında tekne gezintisi yapan Bolsonaro, kendisini fark eden plajdaki kalabalığa el salladı. Bolsonaro, destekçilerinin coşkulu tezahüratları üzerine teknesinden denize atlayarak, yanlarına yüzdü. Devlet Başkanı’nı karşılarında gören Brezilyalılar, sosyal mesafe kurallarını unutarak Bolsonaro’nun etrafında toplandı. Bolsonaro’yı kalabalıktan korumaya çalışan Kurumsal Güvenlik Ofisi (GSI) memurları güvenlik kordonu oluşturdu.
“Covid-19’dan korumanın tek yolu D vitamini"

Geçtiğimiz günlerde Bolsonaro, Sao Paulo Valisi Joao Doria’nın korona virüs önlemleri kapsamında bazı plajların kapatılması talebini eleştirerek, “Covid-19’dan korumanın tek yolu D vitamini" demişti. Doria’nın “sorumsuz sorumlu” olduğunu belirten Bolsonaro, valiye insanlardan korkmaması ve halkın arasına karışması tavsiyesinde bulunmuştu.

  • Doria ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Bolsonaro’nun salgına yönelik eylemsizliğinin ve inkarının, ülke genelinde 194 bin kişinin ölümüne neden olduğunu öne sürerek tepki göstermişti.

Brezilya 2021 yılına 7 milyonu aşkın korona virüs vakası ve 195 bini geçen can kaybı ile başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan son verilere göre, yılın ilk gününde 24 bin 605 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 7 milyon 700 bin 578’e ulaşırken, 462 kişinin daha hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybı sayısı da 195 bin 411’e ulaştı.

Abone Ol Google News
Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Her 50 yılda bir Marmara çevresinde 7’nin üzerinde deprem oluyor
Gündem

Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Her 50 yılda bir Marmara çevresinde 7’nin üzerinde deprem oluyor

Tekirdağ İli ve Marmara’nın Deprem ve Tsunami Tehlikesi Konulu çevirim içi düzenlenen konferansta konuşan AFAD Afet ve Acil Durum Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Her 50 yılda bir Marmara çevresinde 7’nin üzerinde deprem oluyor. O yüzden gelecekte de bir deprem olmasını söylemek kehanet değil. Marmara depremi ile birlikte denizde tsunami görülmesi de kaçınılmazdır" dedi.
Akdeniz'de batan bota ilk müdahaleyi Türk mürettebat yaptı
Dünya

Akdeniz'de batan bota ilk müdahaleyi Türk mürettebat yaptı

Uluslararası Göç Örgütü (IOM) tarafından dün yapılan Orta Akdeniz’de lastik botun batması sonucu en az 100 düzensiz göçmenin hayatını kaybettiği açıklamasının ardından, olaya ilk müdahalenin MY ROSE isimli Panama bayraklı ticaret gemisinde bulunan Türk mürettebattan bildirildi.
Üç yıldır süren hukuk mücadelesini kazandılar: Evinde ölü bulunan uzman çavuş ve arkadaşı cinayete kurban gitmiş
Gündem

Üç yıldır süren hukuk mücadelesini kazandılar: Evinde ölü bulunan uzman çavuş ve arkadaşı cinayete kurban gitmiş

Adana’da 3 yıl önce evde ölü bulunan uzman çavuş Mert Okçu ve Burak Başar’ın çocukluk arkadaşları tarafından vücutlarına eroin enjekte edilerek öldürüldüğü ortaya çıktı. Ailelerin 3 yıldır süren hukuk mücadelesi sonucunda arkadaşlarını öldüren 2 kişi hakkında ‘Kasten adam öldürme’ suçundan ceza verildi. Anne Belgin Okçu, “İstediğimiz sonucu aldık. Keşke böyle bir şey olmasaydı. Çünkü onlar çocuğumun çocukluk arkadaşlarıydı. Yanlarına güvenerek gitti” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.