Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Çinden Kıbrıs açıklaması İki tarafın çıkarlarına uygun çözüm

Çin'den Kıbrıs açıklaması: İki tarafın çıkarlarına uygun çözüm

Çin'den Kıbrıs açıklaması: İki tarafın çıkarlarına uygun çözüm

Çin Dışişleri Bakanlık Sözcüsü Şuang, başkent Pekin'de yaptığı açıklamada, Kıbrıs meselesinin öteden beri Birleşmiş Milletlerin ilgili kararları temelinde adil ve makul bir şekilde çözülmesini desteklediklerini belirterek, "Herhangi bir çözüm planının Kıbrıs Rum ve Türklerinin, iki toplumun çıkarlarına uygun olması gerektiğine inanıyoruz" ifadesini kullandı.

Haber Merkezi AA
Çinden Kıbrıs açıklaması: İki tarafın çıkarlarına uygun çözüm
Çin Dışişleri Bakanlık Sözcüsü Gıng Şuang.

Çin Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs meselesinin adadaki Rum ve Türklerin çıkarına uygun şekilde ele alınması gerektiğine inandıklarını bildirdi.

  • "Çin, ilgili tarafları soğukkanlılığı sürdürmeye ve müzakerelerin yeniden başlamasını sağlayacak şartların oluşması için Kıbrıs meselesinin adil ve barışçıl çözülmesini etkileyebilecek tek taraflı eylemlerden kaçınmaya çağırıyor" ifadelerini kullanan Gıng, BM üyesi olarak Çin'in bu konuda yapıcı rol oynamaya hazır olduğunu belirtti.

İki devletten başka yol yok
GÜNDEM
İki devletten başka yol yok

KKTC: Sahaya iniyoruz
DÜNYA
KKTC: Sahaya iniyoruz

Artık başka bir KKTC olacak
GÜNDEM
Artık başka bir KKTC olacak
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.