Dünya Dünyanın en büyük tavşanı Darius kaçırıldı Bulana 11 bin TLlik ödül

Dünyanın en büyük tavşanı 'Darius' kaçırıldı: Bulana 11 bin TL'lik ödül

İngiltere’nin Worcestershire bölgesinde Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘Dünyanın en büyük tavşanı’ olarak giren ‘Darius’ adlı tavşan, kaçırıldı.

Haber Merkezi DHA
Dünyanın en büyük tavşanı Darius kaçırıldı: Bulana 11 bin TLlik ödül
Darius isimli tavşan, yaklaşık 130 santimetre uzunluğunda.

İngiltere’nin Worcestershire bölgesindeki Stoulton kasabasında yaşayan Annette Edwards’a ait tavşan, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kaçırıldı.

Yaklaşık 130 santimetre uzunluğundaki tavşan, 2012’de Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘Dünyanın en büyük tavşanı’ olarak girmişti.

BULANA 11 BİN TL'LİK ÖDÜL

Edwards, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Darius’u bulup getirene 1000 sterlin (11 bin 213 TL) vereceğini duyurdu.

Polisten yapılan açıklamada, “Ödüllü bir tavşanın Worcestershire, Stoulton'daki evinden çalınmasının ardından bilgi topluyoruz. Tavşanın, 10 Nisan-11 Nisan günleri arasında, sahibinin mülkünün bahçesinden çalındığına inanıyoruz” ifadelerine yer verildi.


Süpürgesini kaçıran sokak köpeğine ‘o bana zimmetli’ diye seslenen görevli: Hayvan mutlu olsun diye bıraktım
HAYAT
Süpürgesini kaçıran sokak köpeğine ‘o bana zimmetli’ diye seslenen görevli: Hayvan mutlu olsun diye bıraktım

5 binden fazla grafiti çalışması yaptı: Şimdi de dünyayı boyamak istiyor
FOTOĞRAF 21
Title
Henüz 12 yaşındayken tavşanlara olan sevgisini duvarlara taşıyan 30 yaşındaki Yiğit Baykan, bugüne kadar Türkiye genelinde 5 binden fazla grafiti çalışması yaptı.
Title
İstanbul'da yaşamını sürdüren ve Eskişehir'e bir grafiti çalışması için gelen Baykan, talepler doğrultusunda sosyal sorumluluk projeleri için çizimler yapmanın dışında, okul duvarları, trafo, binaların boş kalan duvarları gibi birçok alana istenilen görselleri sprey boyalarla resmediyor.
Title
Baykan, grafiti görsellerini uluslararası çapta sergilemek istediğini anlattı.
Title
Türkiye'nin tüm illerini gezdiğini ve en az bir tavşan figürünü o ilin sokağına çizdiğini dile getiren Baykan, Çalıştığım firma sayesinde Türkiye'nin her iline gitme fırsatı buldum. Çantamda kıyafetlerimin arasında muhakkak birkaç sprey boya olur. Tavşan çocukluğumun en sevimli hayvanıydı. Ben de her yere tavşan çizmeye başladım. Bazen yıllar önce bir ile çizdiğim tavşanın fotoğrafını sosyal medyada paylaşıyorlar. Çok duygulanıyorum dedi.
Title
Baykan, hedefinin dünya turuna çıkmak olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:
Title
Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Acil Yardım Fonu (UNİCEF) desteğiyle Kadıköy Kız Meslek Lisesi duvarına Malala Yusufzay portresini çizdim. Bu projenin içinde olmaktan dolayı çok mutluyum. Malala Yusufzay'ı tanımış oldum. Kız çocuklarının eşit eğitim hakkını savunmak adına yaptığımız bir çalışmaydı. Ama ikinci sırada en çok sevdiğim işim tavşanlarım. Şimdi artık dünyayı boyamak istiyorum. Tavşanlarımı dünyanın duvarlarında görmek istiyorum. Grafiti çalışmalarının sokaklarda doğru mesajı vermesi gerekiyor. Akılda kalıcı, düşündüren, doğruya, iyiliğe yönlendiren görselleri barındırması gerekiyor. Ben de bu doğrultuda çalışıyorum. Dünyanın sokaklarının buna ihtiyacının olduğunu düşünüyorum
Title
Genç grafiticilere de tavsiyelerde bulunan Baykan, Çizimleriniz sizden bir şeyleri barındırsın. Şair şiirle duygularını dile getiriyor, yazar kitaplarıyla. Döner ustası dönerini keserken başarısını sergiliyor. Spreyler de bizim kalemimiz. Güzel, anlamlı, topluma faydalı çalışmalar yapmalıyız. Duvarların dilini temsil eden grafiticiler, doğru cümleler kurmalı değerlendirmesini yaptı.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
5 binden fazla grafiti çalışması yaptı: Şimdi de dünyayı boyamak istiyor
Türkiye'nin her iline en az bir tane tavşan figürü çizen grafiti sanatçısı Yiğit Baykan, 18 yıldır uğraştığı mesleğiyle ülke içinde elde ettiği ünü uluslararası alana taşımak istiyor.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.