Dünya Düşen uçaktan sağ kurtulan mühendis kaza anını anlattı Duyduğum tek şey çığlıklardı

Düşen uçaktan sağ kurtulan mühendis kaza anını anlattı: Duyduğum tek şey çığlıklardı

Pakistan Uluslararası Havayollarına (PIA) ait PK 8303 sayılı Lahor - Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağı dün bir yerleşim alanına düştü. Düşen uçaktan yalnızca iki kişi kurtuldu. Enkazdan sağ kurtulan iki isimden biri Muhammed Zubair kaza anını şu sözlerle anlattı: "Sadece duman ve ateş görüyordum. Her yerden çığlık sesi geliyordu. Kimseyi göremiyordum ama çığlıklarını duyuyordum"

Haber Merkezi Yeni Şafak
Enkazdan sağ kurtulan iki isimden biri  Muhammed Zubair oldu.
Enkazdan sağ kurtulan iki isimden biri Muhammed Zubair oldu.

Pakistan Uluslararası Havayollarına (PIA) ait PK 8303 sayılı Lahor - Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağı, Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştü. Düşen uçaktan yalnızca iki kişi kurtuldu.

AA

İerisinde 99'u yolcu 8'i mürettebat toplam 107 kişinin bulunduğu uçak Karaçi Havalimanı yakınlarında düştü. Karaçi Belediye Başkanı, kazadan kurtulan olmadığını söylemiş ancak daha sonra iki kişinin kurtulduğu öğrenilmişti.

Enkazdan sağ kurtulan iki isimden biri Muhammed Zubair oldu. Zubair pilotun birkaç kez iniş yapmaya çalıştığını ancak yere dokunduktan sonra uçağın tekrar havalandığını 10 dakika sonra da kazanın gerçekleştiğini söyledi.

Zubair kaza anını şu sözlerle anlattı: "Sadece duman ve ateş görüyordum. Her yerden çığlık sesi geliyordu. Kimseyi göremiyordum ama çığlıklarını duyuyordum.

Enkazdan ağırlı yaralı olarak çıkartılan Panjub Bankası Başkanı Zafar Masud tedavi altına alındı.

Pakistan medyasında yayınlanan haberde, uçağın pilotunun kuleye, “Doğrudan ilerliyoruz, motoru kaybettik” dediği belirtilmişti.

Pakistan'da yolcu uçağı Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştü
DÜNYA
Pakistan'da yolcu uçağı Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştü

Pakistan’daki uçak kazasının görüntüleri ortaya çıktı
OYNAT 00:35
Pakistan’daki uçak kazasının görüntüleri ortaya çıktı
Pakistan'da inişe geçtiği sırada yerleşim yerlerine düşen yolcu uçağının düşme anı görüntüleri ortaya çıktı. Kazada son belirlemelere göre 37 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise sağ kurtuldu.

Pakistan'da düşen uçağın enkazından ilk görüntüler ortaya çıktı
OYNAT 00:47
Pakistan'da düşen uçağın enkazından ilk görüntüler ortaya çıktı
Pakistan'da Lahor-Karaçi seferini yapan Pakistan Havayollarına ait bir yolcu uçağının Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştüğü bildirildi. Uçakta 90'dan fazla yolcu ve mürettebat bulunuyordu. Uçağın enkazından ilk görüntüler ortaya çıktı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.