Dünya Ermeni General Hakobyan Karabağ Savaşı sırasında Rus yapımı İskender füzeleri fırlattık

Ermeni General Hakobyan: Karabağ Savaşı sırasında Rus yapımı İskender füzeleri fırlattık

Ermenistan'ın eski Genelkurmay Başkanı Movses Hakobyan, Ermenistan'ın Karabağ savaşı sırasında Azerbaycan'a Rus yapımı İskender füzeleri fırlattığını söyledi. Ermeni kuvvetlerine Rus askeri yardımının ilk itirafı olan sözlerin ardından Ermeni general, Ermenistan Özel Soruşturma Servisi tarafından ifade vermeye çağrıldı.

Haber Merkezi Diğer
İskender-K füzesi
İskender-K füzesi

Ermenistan’ın eski Genelkurmay Başkanı olan ve Karabağ Savaşı sırasında Savunma Bakanlığı Baş Askeri Müfettişi olarak görev yapan General Movses Hakobyan, görevinden istifa ettikten sonra itiraflarda bulundu.

Rus askeri yardımının itirafı

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da gazetecilere konuşan Hakobyan, Rus yapımı balistik İskender füzelerini kastederek "Nerede olduğunu söylemeyeceğim ama savaş sırasında kullanıldı" dedi. Ermeni generalin sözleri, 44 gün süren savaşın ardından Azerbaycan karşısında yenilgiye uğrayan Ermeni kuvvetlerine, Rus askeri yardımının ilk itirafı olma özelliğini taşıyor.

Ermenistan Genelkurmay Başkanı Gasparyan: 3 günde cephanemiz bitti, savaşmamayı teklif ettim
DÜNYA
Ermenistan Genelkurmay Başkanı Gasparyan: 3 günde cephanemiz bitti, savaşmamayı teklif ettim

İfade vermeye çağrıldı

Ermenistan Başsavcılığı, Hakobyan'ın iddialarını araştıracağını açıkladı. Ermeni general, açıklamalarının ardından, ifadesinin alınması için Ermenistan Özel Soruşturma Servisi tarafından çağrıldı.

Ermenistan'da asker aileleri Savunma Bakanlığı'nı bastı: Çocuklarımız nerede?
DÜNYA
Ermenistan'da asker aileleri Savunma Bakanlığı'nı bastı: Çocuklarımız nerede?

Abone Ol Google News
Lübnan'da Beyrut Limanı'ndaki patlamayla ilgili soruşturmanın gecikmesi protesto edildi
Dünya

Lübnan'da Beyrut Limanı'ndaki patlamayla ilgili soruşturmanın gecikmesi protesto edildi

Lübnan'da ticaretin kalbi olan Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos tarihinde meydana gelen patlamayla ilgili gerekli soruşturmanın gecikmesi hayatını kaybedenlerin yakınları tarafından protesto edildi. Nezih ve şeffaf bir kararla adaleti yerine getirmesi için Lübnan yargısına imkan tanıyacaklarını belirten göstericiler, insaflı bir karar alınmaması halinde ülke sınırlarını aşacak tutum sergileyecekleri uyarısında bulundu.
Meral Akşener'den
Gündem

Meral Akşener'den "HDP ile ortak anayasa" sorusuna cevap: Millet aç aç

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ortak basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ortak anayasa çalışması yapılmasına yönelik soru sorulması üzerine “İnsanlar aç. Bu tip yalan tartışmalara uzun uzun cevap vermek ayıp. İYİ Partiden kimse bu sorulara cevap vermeyecek“ diyerek konuyu kapattı.
Minsk Grubunun 28 yıl boyunca çözemediği kriz 44 günde çözüldü
Dünya

Minsk Grubunun 28 yıl boyunca çözemediği kriz 44 günde çözüldü

AGİT tarafından 1992'de kurulan ve 6 Aralık 1994'ten bu yana eş başkanlıklarını ABD, Fransa ve Rusya'nın yürüttüğü Minsk Grubu, Dağlık Karabağ krizinde ateşkes çağrısı ve müzakere yapmaktan öteye gidemedi. Üç ülke yıllarca Dağlık Karabağ krizinin çözümünü AGİT Minsk Grubundan beklese de Ermenistan Azerbaycan toprakları üzerindeki işgaline devam etti. Grubunun bu etkisizliği ve sessizliği karşısında Ermenistan 27 Eylül'de Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a karşı yeni provokasyonlara girişti. Azerbaycan ordusu, bu tarihten itibaren Karabağ'da başlattığı karşı operasyonda 9 Kasım'a kadar 5 il, 4 kasaba ve 286 köyü işgalden kurtardı. 44 günde cephede yenilen Ermenistan, 10 Kasım'da Azerbaycan ile Dağlık Karabağ'daki çatışmalara son veren anlaşmaya imza atmak zorunda kaldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.