Dünya Ermenistanda tansiyon yükseliyor Parlamentoyu basan protestocular tutuklanmaya başladı

Ermenistan'da tansiyon yükseliyor: Parlamentoyu basan protestocular tutuklanmaya başladı

Ermenistan'da Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını isteyen protestocuların eylemleri devam ediyor. Dün Ermenistan Parlamentosu'na baskın yapmaya çalışan eylemciler tutuklanmaya başladı. Tutuklanalar arasında Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan'ı 1982 yılında Kaliforniya'da şehit eden ASALA üyesi Hampig Sasunyan'ın da olduğu öğrenildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Ermenistanda tansiyon yükseliyor: Parlamentoyu basan protestocular tutuklanmaya başladı
Ermenistan Parlamentosu'nu basan protestocular tutuklanmaya başladı

Ermenistan'da protestocular, 1 Mayıs'tan beri Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını talep ettikleri gösteriler düzenlemeyi sürdürüyor. Muhalefet milletvekilleriyse geçtiğimiz günlerde parlamentoyu terk ederek Başbakan Paşinyan üzerindeki baskıları arttırdı.

Protestocular, başkent Erivan'daki ana caddelere barikat kurduktan sonra Paşinyan'ın konuşma yaptığı sırada Parlamento önünde gösteri düzenleyerek, Başbakan'a karşı memnuniyetsizliklerini ifade etti.

'NİKOL'SUZ ERMENİSTAN'

Gösteri sırasında çekilen video görüntülerinde, ellerindeki Ermenistan bayraklarını sallayan protestocuların, "Nikol'suz Ermenistan!" ve "Defol" gibi sloganlar attıkları görüldü.

TÜRK KONSOLOSU ŞEHİT EDEN ASALA ÜYESİ DE VAR

Gazeteci Ceyhun Aşirov, sosyal medya hesabından göstericilerin tutuklanmaya başladığını duyurdu. Aşirov yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Dün Ermenistan Parlamentosuna baskın yapmaya çalışan eylemciler #Erivan'da tutuklanmaya başlandı. Tutuklanalar arasında #Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan'ı 1982'de, California'da şehit eden ASALA üyesi Hampig Sasunyan'da var"

Azerbaycan ve Ermenistan'dan Brüksel mutabakatı: Sınıra ortak komisyon
DÜNYA
Azerbaycan ve Ermenistan'dan Brüksel mutabakatı: Sınıra ortak komisyon
Uzmanlar saat aralığı vererek uyardı: 'Güneşten D vitamini almak için 30 dakika yeterli'
Hayat

Uzmanlar saat aralığı vererek uyardı: 'Güneşten D vitamini almak için 30 dakika yeterli'

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Deri ve Zührevi Hastalıklar Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Tosun, vücut için büyük önem taşıyan D vitamininin vücutta en çok deriden salgılandığını belirterek, "Günlük yarım saat düzenli güneşlenme, vitamin alımı için yeterli olur" dedi.
Bakan Soylu'dan polise yumruk atan Saliha Aydeniz'e kalkan olan CHP'ye tepki: Yüzleri kızarmaz
Gündem

Bakan Soylu'dan polise yumruk atan Saliha Aydeniz'e kalkan olan CHP'ye tepki: Yüzleri kızarmaz

İstanbul'da yapılan yasa dışı gösteri sırasından polise yumruk atan DBP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'in dokunulmazlığı oy çokluğuyla kaldırıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis'te yapılan oylamada HDP ile aynı safta yer alarak ret oyu kullanan CHP'ye tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulunan Soylu, "CHP Türk Polisi-PKK tercihinde gözünü kırpmadan PKK'lı Saliha Aydeniz'i tercih etti. Kılıçdaroğlu'nun da, polis istismarı yapan sünepelerinin de TBMM çatısı altındaki bu tercihten yüzü kızarmaz" dedi.
Bakan Soylu'dan polise yumruk atan Salihe Aydeniz'e kalkan olan CHP'ye tepki: Yüzleri kızarmaz
Gündem

Bakan Soylu'dan polise yumruk atan Salihe Aydeniz'e kalkan olan CHP'ye tepki: Yüzleri kızarmaz

İstanbul'da yapılan yasa dışı gösteri sırasından polise yumruk atan DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığı oy çokluğuyla kaldırıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis'te yapılan oylamada HDP ile aynı safta yer alarak ret oyu kullanan CHP'ye tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulunan Soylu, "CHP Türk Polisi-PKK tercihinde gözünü kırpmadan PKK'lı Salihe Aydeniz'i tercih etti. Kılıçdaroğlu'nun da, polis istismarı yapan sünepelerinin de TBMM çatısı altındaki bu tercihten yüzü kızarmaz" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.