Dünya KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Herkesin cumhurbaşkanı olacağım

Ersin Tatar'dan açıklama: KKTC seçimini Ersin Tatar kazandı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Herkesin cumhurbaşkanı olacağım

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar seçim zaferinin ardından partisinin Lefkoşa İlçe Merkezi önünde açıklamalarda bulundu. Tatar burada gerçekleştirdiği konuşmada halka teşekkür ederek, "Kıbrıs Türk'ü her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Bugün tüm dünyaya güzel, anlamlı bir mesaj verildi. Onlara verdiğim her sözü tutacağım; herkesin Cumhurbaşkanı olmayı, birleştirici, uzlaşmacı bir anlayışla hareket etmeyi, halkımızın içinde, yanında olmayı sürdüreceğim" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar
Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, seçimin resmi olmayan sonuçlarının açıklanması ile Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) Lefkoşa İlçe Merkezi önünde konuştu.

Konuşmasına halka teşekkür ederek başlayan Tatar, Kıbrıs Türk halkının sandığa yansıyan iradesiyle kendisini cumhurbaşkanı seçtiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

  • "Oy veren, vermeyen herkese teşekkürler. Bizim için önemli olan kutuplaşmak değil, birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde KKTC'yi daha güzel günlere taşıyabilmek, çoluk çocuğumuza, gençlerimize bu topraklarda güvenli bir gelecek sunabilmek için çalışmaktır." ifadelerini kullanan Tatar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla kamu maliyesinde yaşanan sıkıntılarda Türkiye'nin desteği dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'nin yeni cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı tebrik etti
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'nin yeni cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı tebrik etti

"Birleştirici hareket etmeyi sürdüreceğim"

  • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, "Kıbrıs Türk'ü her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Bugün tüm dünyaya güzel, anlamlı bir mesaj verildi. Onlara verdiğim her sözü tutacağım; herkesin Cumhurbaşkanı olmayı, birleştirici, uzlaşmacı bir anlayışla hareket etmeyi, halkımızın içinde, yanında olmayı sürdüreceğim" diye konuştu.

Dışişleri Bakanlığından Ersin Tatar'a tebrik mesajı
GÜNDEM
Dışişleri Bakanlığından Ersin Tatar'a tebrik mesajı

KKTC’nin yeni cumhurbaşkanı Ersin Tatar
DÜNYA
KKTC’nin yeni cumhurbaşkanı Ersin Tatar
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.