|

FETÖ'nün ucube ilanına karşılık dijital ekranlı kamyonet: FETÖ'nün gerçek yüzü ABD'lilere izletildi

ABD New York'ta FETÖ mensubu grup tarafından Türkiye'yi karalamaya yönelik verilen reklama karşılık dijital ekranlı kamyonet dolaştırıldı. Kamyonetteki ekranda FETÖ örgütünün iç yüzünü ve 15 Temmuz darbe girişimini anlatan görseller yayımlandı.

09:17 - 5/03/2021 Cuma
Güncelleme: 09:34 - 5/03/2021 Cuma
AA
Kamyonet, 3 gün boyunca günde 8 saat Times Meydanı'nda dolaşacak.
Kamyonet, 3 gün boyunca günde 8 saat Times Meydanı'nda dolaşacak.

ABD'nin dünyaca ünlü New York'taki Times Meydanı'nda, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu grup tarafından Türkiye'yi karalamaya yönelik verilen ve tepkiler karşısında kaldırılan reklama karşılık bugün dijital ekranlı kamyonet dolaştırıldı.


Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) organizasyonuyla Times Meydanı'nı dolaşan kamyonetteki dijital ekranda FETÖ örgütünün iç yüzünü ve 15 Temmuz darbe girişimini anlatan görseller yayımlandı.


Yayında özellikle, FETÖ mensuplarının indirilen reklamının verildiği köşede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz anma programının 4. yılında okuduğu şiiri, İngilizce alt yazısı ile gösterildi.


Dijital ekranlı kamyonetin 3 gün boyunca günde 8 saat Times Meydanı'nda dolaşacağı kaydedildi. FETÖ mensuplarına ait bir grup tarafından, Times Meydanı'na yakın 42. sokak ile 8. Cadde köşesindeki dijital ekrana Türkiye'yi karalamaya yönelik verilen reklam, Türk Amerikan toplumunun şiddetli tepkisine neden olmuştu.


  • TASC ve Türk toplumu üyeleri, söz konusu ilanı yayımlayan Outfront Media reklam şirketini telefon ve e-posta ile arayarak protestolarını ifade etmesi üzerine reklam kaldırılmıştı.#FETÖ
#Times Meydanı
#15 Temmuz
#Kamyonet
3 yıl önce