Dünya İHHyı koronavirüs engelleyemedi Salgın döneminde Prizren Belediyesine ilk yardım

İHH'yı koronavirüs engelleyemedi: Salgın döneminde Prizren Belediyesine ilk yardım

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, "Hep Birlikte Ramazan" sloganıyla Kosova’nın Prizren ve Skenderay şehirlerinde ihtiyaç sahibi 140 aileye yardım paketi dağıttı. İHH, yeni tip koronavirüs salgını döneminde Prizren Belediyesine yardım eden ilk vakıf oldu.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

Prizren Belediyesi ve Kosova Yetimleri Bakım Derneği iş birliğinde gerçekleşen dağıtımda konuşan Prizren Belediye Başkanı Mütaher Haskuka, İHH’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde Prizren Belediyesine yardım eden ilk vakıf olduğunu belirtti.

En az 2 bin paket daha dağıtılacak

İHH’nın, Prizren Belediyesinin yardım taleplerine her zaman olumlu cevap verdiğini aktaran Haskuka, "İHH hem Arnavutluk'taki depremden sonra hem de koronavirüs salgını döneminde ikinci defa bize yardım ediyor. Salgın döneminde sivil toplum kuruluşlarının yardımlarıyla Prizren Belediyesi olarak 3 bin gıda ve hijyen kolisi dağıttık. Bağışların devam etmesi halinde en az 2 bin paket daha dağıtmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Skenderay'daki dağıtımda konuşan Skenderay Belediyesi Ekonomik Kalkınma, İnovasyon ve Turizm Müdürü Saniye Hoca da İHH’ya Skenderay’da ihtiyaç sahibi 70 aileye yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Kosova Yetimleri Bakım Derneği Başkanı Fadil Pushkolli ise ülkede koronavirüs salgını nedeniyle ağırlaşan ekonomik durumda, İHH sayesinde ihtiyaç sahiplerinin yanında olabildiklerini kaydetti.

İHH tarafından ramazan ayı boyunca Kosova’nın diğer şehirlerinde devam edecek yardımlarda toplamda bin 400 ihtiyaç sahibi aileye ulaşılması planlanıyor.

İHH’dan 20 bin sağlıkçıya hediye paketi
OYNAT 00:00
İHH’dan 20 bin sağlıkçıya hediye paketi
İHH İnsani Yardım Vakfı, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarına, özverili çalışmalarından dolayı hediye paketleri teslim etti. Paketlerden bugüne kadar 30 hastanede 20 bin sağlıkçı istifade etti.


Abone Ol Google News
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Ayasofya' değerlendirmesi: Ayasofya Camii'nin evrensel kültürel mirası korunacaktır
Gündem

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Ayasofya' değerlendirmesi: Ayasofya Camii'nin evrensel kültürel mirası korunacaktır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Ayasofya açıldığı için yabancı devletlerin ne kötülükler planlayacağını sayıp dökmekle uğraşanlar gerçekten ağır bir kimlik krizi yaşıyor" ifadelerini kullandı. Çelik "Tabii ki farklı görüşler olabilir. Ama devletimizin egemenlik hakkını kullanmasına, başka devletlerin argümanları üzerinden eleştiri getirmek tam kimlik bunalımıdır. Ayasofya Camii'nin evrensel kültürel mirası korunacaktır. Milletimizin özlemi yerine gelmiştir. Devletimiz egemenlik hakkına uygun, hukuken doğru bir kararla bunu gerçekleştirmiştir" açıklamasında bulundu.
TFF 2. Lig ekibi Karabükspor’dan TFF’ye sert tepki: 'Hukuki yollara başvuracağız'
Spor

TFF 2. Lig ekibi Karabükspor’dan TFF’ye sert tepki: 'Hukuki yollara başvuracağız'

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Kardemir Karabükspor, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) kendileri hakkında alınan küme düşürme kararına tepki gösterdi. Kardemir Karabükspor'dan yapılan açıklamada, "Pandemiden dolayı müsabakalar ertelenmiştir. 34 haftadan oluşan ancak 26. hafta dahil müsabakalar gerçekleşmiş olup 26. haftaya kadar olan puanlarımız ortadadır. Matematiksel olarak düşmeyi kabul etmiyoruz" ifadeleri kullanıldı.
Öğrenciler telaşta, KYK bursları ne zaman yatacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda son dakika açıklaması
Ekonomi

Öğrenciler telaşta, KYK bursları ne zaman yatacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda son dakika açıklaması

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her ayın altısı ve onu arasında önlisans, lisans ve lisansüstü üniversite öğrencilerine ödenen burslar ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Temmuz 2020 kredisi yatmayan öğrenciler ekonomik kriz içine girince telaş başladı. Öğrenciler sosyal medyada #KYKdaNelerOluyor ile gündemi bir anda değiştirdi. Kısa sürede KYK'dan resmi bir açıklama geldi. YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgileri güncel olmayan öğrencilerimize burs/kredi ödemesi yapılamamaktadır denildi. "KYK bursu ne zaman yatacak?" İşte tüm detaylar…

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.