Dünya İlham Aliyev Ermenistan onlara verdiğimiz dersi unutmayacak

İlham Aliyev: Ermenistan onlara verdiğimiz dersi unutmayacak

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, halka hitap etti. Ermenistan ordusunu Azerbaycan topraklarından kovacaklarını belirten Aliyev, "Ermenistan onlara verdiğimiz dersi unutmayacak" ifadelerini kullandı. Ermenistan ordusunun 241 tankının imha edildiğini, 39 tankına da el konulduğunu belirten Aliyev, "Azerbaycan halkının iradesini kıramadılar. Kurtarılan bütün topraklara döneceğiz, barış içinde yaşayacağız" dedi. Ayrıca Aliyev, başta Zengilan şehri olmak üzere çok sayıda yerleşim yerinin Ermenistan işgalinden kurtarıldığını duyurdu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İlham Aliyev.
İlham Aliyev.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, ulusa sesleniş konuşması yaptı. Hiç kimsenin sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’ni tanımadığına vurgu yapan Aliyev, "Şimdi dünyanın sözde suç örgütü tanımasını sağlamaya çalışıyorlar. Akıllarını kaybettiler. Kimsenin yapmayacağını anlamıyorlar. Bunu yapan her ülkenin Azerbaycan için dost ülke sayılamayacağını anlamıyorlar. Sadece dost bir ülke değil, bu ülke ile tüm bağlarımızı keseceğiz. Bugün statükoyu yeniden şekillendirmeye çalışıyorlar. Statüko yok dedim. Statükoyu yok ettik ve bunu doğru yaptık. Yaklaşık 30 yıldır bekliyoruz” dedi.

İlham Aliyev, işgalden kurtarılan Zengilan ve diğer kentlerin isimlerini açıkladı
OYNAT 02:19
İlham Aliyev, işgalden kurtarılan Zengilan ve diğer kentlerin isimlerini açıkladı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, başta Zengilan şehri olmak üzere çok sayıda yerleşim yerinin Ermenistan işgalinden kurtarıldığını duyurdu. Azerbaycan ordusu Fuzuli'nin 6, Cebrail'in 7, Hocavend'in 5, Zengilan'ın 6 köyünü Ermenistan'ın işgalinden kurtardı. Aliyev ayrıca ele geçirilen Veng isimli kente, Çınarlı ismini verdi. 'Adı mübarek olsun' ifadelerini kullandı.

"Utanmadan dünyaya yalan söylüyorlar"

Verdiği tüm sözlere sadık kaldığını belirten Aliyev, "Cumhurbaşkanı olarak faaliyetimdeki ana amacım, benim asıl görevim Azerbaycan topraklarının geri almak, toprak bütünlüğünün yeniden sağlanmasıdır. Bugün yapıyoruz. Yaklaşık 30 yıldır yapılan görüşmeler sonuç vermedi. İşgal altındaki topraklarda Ermenistan tarafından inşa edilen surlar bize bu toprakları vermeyi düşünmediklerini gösteriyor. Bizi ve uluslararası arabulucuları aldattılar. Sadece zamanı uzattılar. Aynı zamanda işgal altındaki bölgelere yasa dışı bir şekilde yerleşiyorlardı. Her gün iyi haberler geliyor. Her gün bayrağımız yeni bir yerde dalgalanıyor. Bu Azerbaycan devletinin gücüdür. 30 yıl boyunca Ermenistan yönetimi tırnak arası uydurma gücüyle övündü. Ermenistan ordusu nerede? Onlar kaçıyorlar. Gence bombalaması hakkında resmi olarak yalan açıklamalarda bulunuyorlar. Onlarda ne vicdan, ne ahlak, ne de maneviyat var. Balistik füzelerin füzelerin fırlatım güzergahı ve düşme noktası bütün ülkeler tarafından takip ediliyor. Onlar buna rağmen utanmadan yalan söyleyerek dünyayı kandırmaya çalışıyor ve füzeyi fırlatmadıklarını söylüyorlardı. Bu dersi onlar hayatları boyunca unutmayacaklar. Şimdi herkesten yardım istiyorlar” diye konuştu.


Ermenistan işgalinden kurtarılan Zengilan'a Azerbaycan bayrağı dikildi
OYNAT 00:38
Ermenistan işgalinden kurtarılan Zengilan'a Azerbaycan bayrağı dikildi
Azerbaycan ordusu Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını kurtarmak amacıyla başlattığı operasyonları sürdürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan işgalinden kurtarılan Zengilan şehrine Azerbaycan bayrağı dikildiği belirtildi. Bakanlık Zengilan'da Azerbaycan bayrağının dalgalandırılması ile ilgili görüntüleri paylaştı.

Zengilan şehri ve 24 köy işgalden kurtarıldı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa seslenişte Zengilan, Fuzuli, Cebrayil, Hocavend bölgelerine bağlı 24 köyün Azerbaycan ordusu tarafından işgalden kurtarıldığını da açıkladı. Aliyev açıklamasında, Fuzuli bölgesinde Dordçinar, Kürtler, Yukarı Abdurrahmanlı, Qarğabazar, Aşağı Veyselli, Yukarı Aybasanlı köyleri, Cebrayil ilçesinde Sarafşa, Hasanqaydı, Fuganli, İmambağı, Daş Veyselli, Ağtepe, Yarahmedli köyleri. Hocavend bölgesinde Ağcakend, Mülküdere, Daşbaşı, Güneşli, Vang köyleri. Zengilan bölgesinde Haval, Zarnalı, Memmedbeyli, Hakari, Şerifan, Muğanlı köyleri ve Zangilan şehri. Zangilan bizim! Karabağ bizim!” ifadelerini kullandı.


TBMM Başkanı Şentop resmi temas için gittiği Azerbaycan'da, İlham Aliyev ile bir araya geldi
DÜNYA
TBMM Başkanı Şentop resmi temas için gittiği Azerbaycan'da, İlham Aliyev ile bir araya geldi

Statükoyu savaş alanında Azerbaycan değiştirmiştir. Ben halkıma verdiğim sözü tutarım.

İşgalden sonra dünyaya gözünü açanlar da ata turduna döneceği günü bekledi.

Benim cumhurbaşkanı olarak en büyük görevim toprakları kurtarmaktır.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev işgalci Ermenistan'dan ele geçirilen ganimetleri tek tek açıkladı
OYNAT 02:23
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev işgalci Ermenistan'dan ele geçirilen ganimetleri tek tek açıkladı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Azerbaycan ordusunun, Ermenistan'a ait 241 tankı imha ettiğini, 39 tankı ise ganimet olarak aldığını belirten Aliyev, düşmanın 4 adet S-300 füze sisteminin kullanılamaz hale getirildiğini kaydetti.


Bizim yumruğumuz, bizim birliğimizdir.

Azerbaycan ordusu Fuzuli'nin 6, Cebrail'in 7, Hocavend'in 5, Zengilan'ın 6 köyünü Ermenistan'ın işgalinden kurtardı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Tarihi Hudaferin Köprüsü'ne Azerbaycan bayrağı dikildi
DÜNYA
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Tarihi Hudaferin Köprüsü'ne Azerbaycan bayrağı dikildi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev kimdir?
DÜNYA
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev kimdir?

Çıkın yoksa pişman olacaksınız
DÜNYA
Çıkın yoksa pişman olacaksınız
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.