Dünya Irak Başbakanı Kazımi Cumhurbaşkanı Erdoğanın daveti üzerine Türkiyeye geliyor

Irak Başbakanı Kazımi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'ye geliyor

Irak Cumhuriyeti Başbakanı Mustafa Kazımi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti üzerine yarın Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirecek. Yapılacak görüşmelerde, terörle mücadeleden iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine kadar birçok konu ele alınacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Irak Başbakanı Kazımi Cumhurbaşkanı Erdoğanın daveti üzerine Türkiyeye geliyor
Irak Başbakanı Mustafa Kazımi

Irak Cumhuriyeti Başbakanı Mustafa Kazımi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle yarın Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştirecek.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla gözden geçirileceği ziyaret sırasında yapılacak görüşmelerde, terörle mücadele, Irak'ın yeniden imarı, ticaret ve enerji alanları başta olmak üzere Türkiye-Irak arasında iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

2. Kandil'e kuşatma
DÜNYA
2. Kandil'e kuşatma

Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra ayrıca, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

Irak basını: PKK'ya bağlı 1000 silahlı militan Sincar'a girdi
DÜNYA
Irak basını: PKK'ya bağlı 1000 silahlı militan Sincar'a girdi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.