Dünya Irakta 1 Ekimden bu yana devam eden protestolarda göstericiler sokaklarda uyumaya başladı

Irak'ta 1 Ekim'den bu yana devam eden protestolarda göstericiler sokaklarda uyumaya başladı

ırak'ta 1 Ekim'den bu yana devam eden protestolarda, göstericiler sokaklarda uyumaya başladı. Çekilen fotoğraflarda protestocuların battaniyeleriyle şehrin farklı bölgelerinde uyuduğu görüldü.

Haber Merkezi
Göstericiler Bağdat sokaklarında uyumaya başladı.
Göstericiler Bağdat sokaklarında uyumaya başladı.

Irak'ta bir aydan fazla süredir devam eden protestolarda göstericiler sokaklarda uyumaya başladı. Bağdat sokaklarında çekilen fotoğraflarda göstericilerin sokaklarda battaniyeleriyle yattığı görülüyor.

Iraklılar, işsizlik, yolsuzluk ve kamu hizmetlerinin yetersizliğini protesto etmek amacıyla ülkenin çeşitli bölgelerinde gösteriler düzenliyor.

Ülkede 1 Ekim'de harekete geçen eylemciler, Erbain törenleri nedeniyle ara verdikleri gösterilere, 25 Ekim'de tekrar başlamıştı.

Birleşmiş Milletler Irak Misyonu, 1 Ekim'den bu yana devam eden gösterilerde 254 göstericinin hayatını kaybettiğini, binlercesinin de yaralandığını duyurmuştu

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.