Dünya İşgalci Yahudiler zeytin toplayan Filistinlilere saldırdı 30 işgalci bir aileyi taşladı

İşgalci Yahudiler zeytin toplayan Filistinlilere saldırdı: 30 işgalci bir aileyi taşladı

Filistin resmi ajansı WAFA, işgalci Yahudilerin, Batı Şeria'nın kuzeyinde yer alan Selfit kentine bağlı Yasuf köyü kırsalında zeytin toplayan Filistinlilere saldırdığını belirtti. Saldırı sonucunda 3 Filistinli yaralandı. Filistinli çiftçilerden Yusuf Hammude, zeytin topladıkları sırada Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğradıklarını, saldırıda kendisinin başından, eşinin ayağından, oğlunun da sırtından yaralandığını aktardı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İşgalci Yahudiler Filistinlilere saldırdı
Yahudi yerleşimciler, özellikle zeytin hasat döneminde zaman zaman Filistinli çiftçilere saldırıyor.

Yahudi yerleşimciler, işgal altındaki Batı Şeria'da zeytin toplayan Filistinlilere saldırdı.

Filistin resmi ajansı WAFA'da yer alan haberde, Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria'nın kuzeyindeki Selfit kentine bağlı Yasuf köyü kırsalında zeytin toplayan Filistinlilere saldırdığı belirtildi.

İşgalci İsrail polisi 11 yaşındaki Filistinli çocuğu gözaltına aldı
OYNAT 00:18
İşgalci İsrail polisi 11 yaşındaki Filistinli çocuğu gözaltına aldı
İsrail güçleri, işgal altındaki Kudüs'ün eski şehir bölgesinde 11 yaşındaki Filistinli bir çocuğu gözaltına aldı. Gözaltına alınan 11 yaşındaki çocuğun adının Yahya Badran olduğu ve henüz bilinmeyen nedenle İsrail güçleri tarafından gözaltına alındığı aktarıldı. Polis aracına bindirilen Badran'ın Kudüs'te bir polis merkezine götürüldüğü belirtildi.

30 saldırgan bir aileyi taşladı

  • Yakındaki yasa dışı Yahudi yerleşim birimi Rehalim'den geldikleri belirtilen yaklaşık 30 saldırganın zeytin toplayan Filistinli bir aileyi taşladıkları ifade edildi.

WAFA'ya konuşan Filistinli çiftçi Yusuf Hammude, zeytin topladıkları sırada Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğradıklarını, saldırıda kendisinin başından, eşinin ayağından, oğlunun da sırtından hafif şekilde yaralandığını aktardı. Hammude, Yahudi yerleşimcilerin aracının ön camını da kırdığını kaydetti.

İşgalci İsrail güçleri Filistinli adamı aracında canlı yayın yaptığı esnada darp etti
OYNAT 00:35
İşgalci İsrail güçleri Filistinli adamı aracında canlı yayın yaptığı esnada darp etti
Filistinli bir kişi, sosyal medyada canlı yayın yaptığı sırada işgalci İsrail güçleri tarafından darp edilerek gözaltına alındı.
İşgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde yaşayan Filistinli Marwan Al-Husseini, Kudüs'te aracındayken sosyal medyada yaptığı canlı yayın sırasında işgalci İsrail güçlerinin saldırısına uğradı. Aracın camını kıran İsrail güçleri, Husseini'yi darp ederek gözaltına aldı.

Saldırılar sık sık gerçekleşiyor

  • İşgal altındaki Filistin toprakları üzerinde ikamet eden Yahudi yerleşimciler, sık sık Batı Şeria'da Filistinli çiftçilerin en önemli geçim kaynağı olan zeytin ağaçlarını kesiyor veya ateşe veriyor.

Yahudi yerleşimciler, buna ek olarak özellikle zeytin hasat döneminde zaman zaman Filistinli çiftçilere saldırıyor.

  • İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 450 bine yakın Yahudi yerleşimci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor. Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.