Dünya Japonyanın kuzeyinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Japonya'nın kuzeyinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Japonya'nın kuzeydoğusundaki Tohoku bölgesinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. JMA, her iki eyalete yönelik 1 metre yüksekliğinde "tsunami" uyarısı yaptı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Japonyanın kuzeyinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Arşiv

Japonya'nın kuzeydoğusundaki Tohoku bölgesinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Japonya Meteoroloji Ajansına (JMA) göre, kuzeydoğudaki Miyagi ve Fukuşima eyaleti açıklarında yerel saatle 23.36'da ve 60 kilometre derinlikte 7,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Japonya'daki 7,3'lük depremin şiddeti kameralara yansıdı
OYNAT 00:35
Japonya'daki 7,3'lük depremin şiddeti kameralara yansıdı
Japonya'nın kuzeydoğusundaki Tohoku bölgesinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Japonya Meteoroloji Ajansı, Miyagi ve Fukuşima eyaletine yönelik bir metre yüksekliğinde 'tsunami' uyarısı yaptı. Öte yandan depremin şiddeti kameralara yansıdı.

JMA, her iki eyalete yönelik 1 metre yüksekliğinde "tsunami" uyarısı yaptı.

AFAD deprem bilgilendirme videosu yayınladı
OYNAT 01:43
AFAD deprem bilgilendirme videosu yayınladı
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri içeren video paylaştı. Marmara Denizi'nin Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından AFAD, depreme ilişkin alınması gereken önlemleri video ile anlattı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.