Dünya Kabil Büyükelçiliğinden Afganistandaki Türk vatandaşlarına çağrı

Kabil Büyükelçiliğinden Afganistan'daki Türk vatandaşlarına çağrı

Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği, bir çağrı yaparak, Afganistan'daki Türk vatandaşlarından olabildiğince çabuk bir şekilde kendileriyle temasa geçip irtibat bilgilerini iletmelerini istedi. Türk vatandaşlarına, çatışma bölgelerinden uzak durulması uyarısında bulunuldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Kabil Büyükelçiliğinden Afganistandaki Türk vatandaşlarına çağrı
Fotoğraf: Arşiv

ABD'nin Afganistan'daki askeri güçlerini çekme kararının ardından saldırıları zirve noktaya ulaşan Taliban'ın, ülkenin 15 vilayetini ele geçirmesinin ardından Afganistan'daki Türkiye Büyükelçiliği bir çağrı yaptı.

ÇATIŞMA BÖLGELERİ UYARISI

Çağrıda, ülkeye seyahat edecek ve ülkede bulunan Türk vatandaşlarından irtibat bilgilerini elçilik yetkililerine ulaştırmaları istendi. İrtibat numaralarının da paylaşıldığı yazılı açıklamada şunlar belirtildi:

  • Ülkenin büyük bir kısmındaki olumsuz güvenlik durumu ışığında, Afganistan'daki veya Afganistan'a seyahat eden vatandaşlarımızın Büyükelçiliğimizle/Başkonsolosluklarımızla aşağıdaki numaralardan ivedilikle temasa geçerek irtibat bilgilerini aktarmaları önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın, çatışmaların yer aldığı bölgelerden uzak duracak şekilde gerekli tertibatı almaları önemle tavsiye olunur.

İRTİBATE GEÇİLEBİLECEK NUMARALAR

Büyükelçiliğimiz: +93 79 782 82 83 Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğumuz: +93 79 840 11 77 Herat Başkonsolosluğumuz : +93 79 182 79 76 Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi: +90 321 292 29 29

Taliban hızla ilerliyor: ABD vatandaşlarına Afganistan’ı derhal terk edin çağrısı
DÜNYA
Taliban hızla ilerliyor: ABD vatandaşlarına Afganistan’ı derhal terk edin çağrısı

Üç şehir daha düştü: Taliban 15. vilayet merkezini ele geçirdi
DÜNYA
Üç şehir daha düştü: Taliban 15. vilayet merkezini ele geçirdi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.