Dünya Kiryakos Miçotakisten gülünç iddia Denizde on binlerce insanı kurtarmışlar

Kiryakos Miçotakis'ten gülünç iddia: Denizde on binlerce insanı kurtarmışlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) 77'nci Genel Kurulu'nda Yunanistan'ın mültecilere yönelik insanlık dışı uygulamasını dünyaya duyurması sonrası Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'ten komik bir iddia geldi. Miçotakis, zorda olan göçmenlere yardım eli uzattıklarını öne sürdü. Yunan Başbakan'ın sözlerinin ardından, denizdeki insanlık dışı müdahaleler yeniden gündeme geldi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kiryakos Miçotakisten gülünç iddia: Denizde on binlerce insanı kurtarmışlar
Kiryakos Miçotakis

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 77'nci Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Yunanistan göçmenlere yönelik insanlık dışı tutumuna dikkati çekmişti.

Erdoğan, "Türkiye olarak biz, yeni Aylan bebeklerin cesetleri kıyılara vurmasın diye çırpınırken, Yunanistan Ege'yi bir mülteci mezarlığına çeviriyor." ifadelerini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, katıldığı Bloomberg yayınında, Erdoğan'ın açıklamasını kabul etmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda dünyaya seslendi: Dünya 5'ten büyüktür ve daha adil bir dünya mümkündür
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda dünyaya seslendi: Dünya 5'ten büyüktür ve daha adil bir dünya mümkündür

BM Genel Kurulu'ndaki konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap vereceğini söyleyen Miçotakis, "Yunanistan'ı göç konusunda insanlığa karşı suçlar işlemekle suçlamak akıl almaz bir şey." ifadesini kullandı.

"ON BİNLERCE İNSANI KURTARDIK"

Yunan güvenlik güçlerinin denizdeki göçmenlerin botlarını batırmaya yönelik girişimlerini görmezden gelen Miçotakis, "Denizde tehlikede olan on binlerce insanı kurtardık." iddiasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM'de Ege'deki zulmü anlatması Yunan basını çıldırdı
DÜNYA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM'de Ege'deki zulmü anlatması Yunan basını çıldırdı

TÜRKİYE'YE KÜSTAH SUÇLAMA

Miçotakis, Türkiye'nin göçmenleri "silah" olarak kullandığını öne sürerek, "Onları cesaretlendirmeye çalışıyorlar, Yunanistan sınırına gönderiyorlar. Avrupa'ya itmeye çalışıyorlar." diye konuştu.

Konuşmasının devamında Yunanistan'ın sınırlarını koruduklarını ve "temel haklara saygı gösterdiklerini" anlatan Kiryakos Miçotakis, şöyle dedi:

"Türkiye'nin bize parmak sallamasını kabul etmektense, bu sorunu çözmek için Türkiye ile birlikte çalışmalıyız."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.