Dünya Patlama sonrası 3 yeni doğan bebeği kurtarmıştı Lübnan o hemşireyi konuşuyor

Lübnan haberleri: Patlama sonrası 3 yeni doğan bebeği kurtarmıştı: Lübnan o hemşireyi konuşuyor

Patlama sonrası 3 yeni doğan bebeği kurtarmıştı: Lübnan o hemşireyi konuşuyor

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki limanda meydana gelen patlamada çok sayıda hastane de hasar gördü. Patlama noktasına 2 kilometre mesafede bulunan Al Roum Hastanesi’ndeki bir hemşire, 3 yeni doğan bebeği kucaklayarak kurtardı. Lübnan bebekleri kurtaran o hemşireyi konuştu. Hemşire ülkede kahraman ilan edildi.

Haber Merkezi DHA
 Hemşire ülkede kahraman ilan edildi.
Hemşire ülkede kahraman ilan edildi.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 137 insanın yaşamını yitirdiği ve 5 binden fazla insanın da yaralandığı korkunç patlamanın etkileri sürüyor. Patlamanın meydana geldiği yere 2 kilometre mesafede bulunan Al Roum Hastanesi’nde görevli bir hemşire, 3 yeni doğan bebeği kucağına alarak kurtardı.

Hemşirenin bebeklerle olan o anı foto muhabir Bilal Jawich tarafından görüntülendi. CNN Arabic’e konuşan Jawich, şu ifadeleri kullandı:

  • “Hemşirenin bebekleri kucakladığını gördüğümde şaşırdım. Sadece bir metre mesafede ölü ve yaralılar varken, hemşirenin kucağındaki bebeklerle çok sakin olduğunu gördüm.”

Lübnan'daki patlamanın sebebi bulundu: Limanda depolanan büyük miktarda amonyum nitrat
DÜNYA
Lübnan'daki patlamanın sebebi bulundu: Limanda depolanan büyük miktarda amonyum nitrat

“GİZLİ BİR GÜCE SAHİPMİŞ GİBİ GÖRÜNÜYORDU”

Hemşirenin bebekleri kucağında tuttuğu ve koruduğu anlara tanık olan Jawich, “Tüm olanlara rağmen, hemşireye kendisini kontrol etme ve bu bebekleri kurtarma yeteneği veren gizli bir güce sahipmiş gibi görünüyordu. İnsanlar bu şiddetli, karanlık ve kötü koşulların arasından sıyrılıyor ve bu hemşire göreve hazırdı” ifadelerini kullandı. Hemşire ise sosyal medyada Lübnan'ın kahramanı olarak ilan edildi.

Lübnanlı babanın patlama anında oğlunu korumaya çalıştığı anlar kamerada
OYNAT 00:20
Lübnanlı babanın patlama anında oğlunu korumaya çalıştığı anlar kamerada
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlama sırasında bir babanın, oğlunu masanın altına saklayarak korumaya çalıştı. Çaresiz babanın panik anları güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.


HASTANEDE 18 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Hastanenin Acil Durum Hazırlık ve Afet Müdürü Geroge Saad, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, patlama sırasında hastanede bulunan 12 hastanın, 2 ziyaretçinin ve 4 hemşirenin hayatını kaybettiğini, 2 kişinin ise durumunun kritik olduğunu belirtti. Patlamada, hastane binasının yüzde 80’inin, sağlık ekipmanlarının da yüzde 50’sinin hasar gördüğünü açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lübnan paylaşımı: Türkiye olarak her zaman Lübnan'ın yanında olacağız
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lübnan paylaşımı: Türkiye olarak her zaman Lübnan'ın yanında olacağız

Beyrut'taki korkunç patlamaya ait yeni görüntüler
OYNAT 00:00
Beyrut'taki korkunç patlamaya ait yeni görüntüler
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük bir patlama meydana geldi. Limana yakın bir yerde meydana gelen patlama, dev dalgalara sebep oldu. Şiddetli patlamanın ardından atom bombasını andıran görüntüler ortaya çıktı. Patlamada ilk belirlemelere göre, Hariri'nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken, çok sayıda kişi de yaralandı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.