Dünya MSB yetkilisinden Libyadaki Vatiyye Üssüne düzenlenen saldırıya ilişkin açıklama

MSB yetkilisinden Libya'daki Vatiyye Üssü'ne düzenlenen saldırıya ilişkin açıklama

Libya ordusunun kontrolünde bulunan Vatiyye Askeri Hava Üssü'ne darbeci Hafter destekçileri tarafından saldırı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı yetkilisi, olaya ilişkin yaptığı açıklamada "Saldırı darbeci Hafter'in ve dış güçlerin istikrarsızlık ortamını devam ettirme iradesini göstermektedir. Bu müdahaleler devam ettikçe, darbeci Hafter'e destek açıkça sürdükçe istikrarsızlık ve çatışma ortamı beslenecektir. Barış ve istikrarın temini için bölgedeki faaliyetler devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Mayıs ayından beri Libya ordusunun kontrolünde olan üs, Hafter'e destek veren savaş uçakları tarafından hedef alındı.

  • Saldırıda, üssün hava savunma kapasitesini artırmak için götürülen bazı ekipmanlar zarar gördü.

Milli Savunma Bakanı Akar, Libya'da Mehmetçik'le bir araya geldi
GÜNDEM
Milli Savunma Bakanı Akar, Libya'da Mehmetçik'le bir araya geldi

Hafter'in saldırılarına sessiz kalan ABD'den petrol uyarısı: Wagner'i geri çekin
DÜNYA
Hafter'in saldırılarına sessiz kalan ABD'den petrol uyarısı: Wagner'i geri çekin

Saldırının kimler tarafından düzenlendiğine dair bilgi verilmedi. Saldırıda ölen ya da yaralanan bilgisi de açıklanmadı.

"Barış ve istikrarın temini için bölgedeki faaliyetler devam etmektedir"

  • Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne ait Vatiyye Hava Üssü'ne yönelik hava saldırısı sonucu bazı sistemlerde hasar meydana gelirken, Milli Savunma Bakanlığı yetkilisi, "Saldırı darbeci Hafter'in ve dış güçlerin istikrarsızlık ortamını devam ettirme iradesini göstermektedir. Bu müdahaleler devam ettikçe, darbeci Hafter'e destek açıkça sürdükçe istikrarsızlık ve çatışma ortamı beslenecektir. Barış ve istikrarın temini için bölgedeki faaliyetler devam etmektedir" dedi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.