Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Rum basınından öz eleştiri Türkiye ile anlaşmadıkça doğalgaz satamayız

Rum basınından öz eleştiri: Türkiye ile anlaşmadıkça doğalgaz satamayız

Güney Kıbrıs'ta yayın yapan Cyprus Mail gazetesi, Rum kesiminin Doğu Akdeniz’de uyguladığı dış politikaları eleştirdi, Türkiye ile anlaşma yapmadan doğalgaz satmanın mümkün olmadığını yazdı.

Haber Merkezi Diğer
Rum basınından öz eleştiri: Türkiye ile anlaşmadıkça doğalgaz satamayız
Arşiv

Güney Kıbrıs basınından Cyprus Mail gazetesinde, Rum kesiminin Türkiye ile 'Münhasır Ekonomik Bölge' konusunda anlaşmaya varmadan doğalgaz satmasının mümkün olmadığı yazıldı.

"Anastasiadis'in enerjide konusundaki yanılgıları bize pahalıya mal oluyor" başlıklı yazıda, GKRY liderinin Doğu Akdeniz’de uyguladığı dış politikalar eleştirildi.

2017'de gerçekleştirilen ve sonuca bağlanmayan Crans-Montana görüşmelerinden sonra Anastasiadis'in seçimlere odaklandığı ve enerji planlarına müdahil olmaması için Türkiye'ye karşı diğer komşu ülkelerle ittifak yaptığı belirtildi.

Yunan basını Mısır'ın "Türkiye ile anlaşmaya açık kapı bıraktığını" yazdı
DÜNYA
Yunan basını Mısır'ın "Türkiye ile anlaşmaya açık kapı bıraktığını" yazdı

"TÜRKİYE'SİZ DOĞU AKDENİZ POLİTİKASI KORKUNÇ BİÇİMDE YANLIŞ"

Rum liderin, GKRY'nin Doğu Akdeniz'de enerji alanında Türkiye’yi “dışlayarak” yaptığı planın “korkunç biçimde yanlış” olduğu ve nihayetinde, Türkiye’nin, bölgede hem keşif çalışmalarını yürüttüğü hem de Anastasiadis’in çok güvendiği üçlü ittifakı anlamsız kıldığı vurgulandı.

TÜRKİYE-MISIR İLİŞKİLERİ ELE ALINDI

Yunanistan, İsrail ve Mısır'ın yaptıkları enerji planında Kıbrıs Rum kesimini dışladıkları belirtilen makalede, GKRY’nin Türkiye ile anlaşmaya varmadan doğalgaz satmasının mümkün olmadığı ifade edildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Türkiye'nin, deniz yetki alanlarına ilişkin Mısır ile anlaşma imzalayabileceğine ilişkin açıklamasına da atıf yapılan yazıda, böyle bir anlaşmanın gerçekleşmesi halinde bunun GKRY'ye nasıl yansıyacağı da sorgulandı.

BM, Türkiye ve Libya arasındaki deniz sınırı anlaşmasını tescil etti
DÜNYA
BM, Türkiye ve Libya arasındaki deniz sınırı anlaşmasını tescil etti

BAE Güney Kıbrıs'ta neden siber üs kurdu?
OYNAT 00:47
BAE Güney Kıbrıs'ta neden siber üs kurdu?
Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kıbrıs'ı siber operasyonları için üs olarak kullandığı ortaya çıktı. Bu üslerde İsrailli hackerlar çalışıyor ve personele milyonlarca dolar ücret ödeniyor.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.