Dünya Suudi Arabistan iki doz aşı olanlara umre izni verecek

Suudi Arabistan iki doz aşı olanlara umre izni verecek

Suudi Arabistan yönetimi, 10 Ekim'den itibaren, sadece iki doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olanlara umre ve ibadet izni verileceğini duyurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Suudi Arabistan iki doz aşı olanlara umre izni verecek
(Arşiv)

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, 10 Ekim'den itibaren umre yapma ve Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de ibadet etme izninin, sadece ülkede kabul edilen Kovid-19 aşısından 2 doz olanlarla sınırlı tutulacağını belirtti.

Açıklamada, umre, ibadet ya da ziyaret için izin almış ancak 2 doz aşısını yaptırmamış kişilerin, izinlerinin iptal olmaması için 2. dozu izin tarihinden 48 saat önce olması gerektiği ifade edildi.

Aşı olanlar umreye gidebiliyor mu?
ÖZGÜN
Aşı olanlar umreye gidebiliyor mu?

Bakanlık, Kovid-19'la ilgili alınan tüm tedbir ve koruyucu önlemlerin, salgının seyrindeki gelişmelere göre Halk Sağlığı Kurumu tarafından sürekli değerlendirmeye tabi tutulduğunu aktardı.

Suudi Arabistan ağustos ayında Kovid-19 tedbirlerine riayet edilerek aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini duyurmuştu.

Umre ziyaretleri için aylık iki milyon kişiyi kabul edecek
DÜNYA
Umre ziyaretleri için aylık iki milyon kişiyi kabul edecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.