Dünya Twitterın CEOsundan Trump açıklaması Doğru bir karardı

Twitter’ın CEO’su Dorsey: Trump’ın hesabını askıya almak doğru bir karardı

Twitter’ın CEO’sundan Trump açıklaması: Doğru bir karardı

ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabının kalıcı olarak askıya alınmasına yönelik sosyal medya platformu Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey'den bir açıklama geldi. Dorsey, “Yasağımızla gurur duymuyorum ancak verdiğimiz karar doğruydu” dedi.

Haber Merkezi DHA
Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey
Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey

Twitter CEO’su Jack Dorsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabının kalıcı olarak askıya alınması konusunda açıklamada bulundu.

Twitter üzerinden açıklama yapan Dorsey, “Bunun Twitter için doğru bir karar olduğuna inanıyorum. Olağanüstü bir durumla karşı karşıya kaldık” dedi.

Uygulanan karar nedeniyle üzüntü duyduğunu belirten Dorsey, “Politikamız ve yaptırımımızdaki tutarsızlıklara hepimiz eleştirel bir gözle bakmalıyız” diye konuştu.

  • Dorsey aynı zamanda, Twitter’ın kurallarına uymayan ve yaptırımlara katılmayan kişiler için, “Başka internet hizmetlerine gidebilirler” ifadesini kullandı.

Trump'a bir darbe daha: Hesabını kalıcı olarak kapatmaya karar verdi
DÜNYA
Trump'a bir darbe daha: Hesabını kalıcı olarak kapatmaya karar verdi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.