Dünya Yunan generalden itiraf gibi açıklama Artık Türkiyeyi geçemeyiz

Yunan generalden itiraf gibi açıklama: Artık Türkiye'yi geçemeyiz

Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de sık sık Türkiye ile gerilim yaşayan Yunanistan, bir yandan da envanterindeki uçak, füze ve mühimmat sayısını artırmaya devam ediyor. Bu gelişmelere rağmen Yunan generalden itiraf gibi bir açıklama geldi. Türk savunma sanayisi hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan general, "Silahlanma yarışında ülkemiz Türkiye'yi takip edemiyor. Türkiye ile olası bir savaşta bir vidaya bile ihtiyacımız olursa biz bunu yurtdışından almak zorunda kalacağız. Savunma sanayimiz iyi seviyede değil ve bu endişe verici. Savunma sanayimizi acilen canlandırmalıyız" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Yunan generalden itiraf gibi açıklama: Artık Türkiyeyi geçemeyiz
Yunan general, ülkesinin savunma sanayi konusunda acilen kendini geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Bir televizyon kanalına konuk olan Yunan general, son yıllarda büyük bir atılım gerçekleştiren Türk savunma sanayisi hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin savunma sanayisi için her yıl 41 milyar dolar harcadığını belirten Yunan general, "Şu anda Türkiye tarafında çok büyük bir silahlanma programı var. Endişe verici olan Türkiye'nin silah sistemlerinin çoğunu kendi başına üretmesi. Yunanistan silahlanma yarışında Türkiye'yi takip edemiyor. Türkiye ile olası bir savaşta bir vidaya bile ihtiyacımız olursa biz bunu yurtdışından almak zorunda kalacağız. Savunma sanayimiz iyi seviyede değil ve bu endişe verici. Savunma sanayimizi acilen canlandırmalıyız" diye konuştu.

Yunan generalden itiraf gibi açıklama: Türkler üretiyor biz izliyoruz
OYNAT 03:12
Yunan generalden itiraf gibi açıklama: Türkler üretiyor biz izliyoruz
Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de sık sık Türkiye ile gerilim yaşayan Yunanistan, bir yandan da envanterindeki uçak, füze ve mühimmat sayısını artırmaya devam ediyor. Bu gelişmelere rağmen Yunan generalden itiraf gibi bir açıklama geldi. Türk savunma sanayisi hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan general, 'Silahlanma yarışında ülkemiz Türkiye'yi takip edemiyor. Türkiye ile olası bir savaşta bir vidaya bile ihtiyacımız olursa biz bunu yurtdışından almak zorunda kalacağız. Savunma sanayimiz iyi seviyede değil ve bu endişe verici. Savunma sanayimizi acilen canlandırmalıyız' ifadelerini kullandı.  • Yunanistan'ın acilen savunma sanayisini güçlendirmesi gerektiğini dile getiren Yunan general, konuşmasının devamında Türkiye'yi "emperyalist" olmakla suçladı.

"Erdoğan Türkiye'yi süper güç yapacak"

Başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye'nin kendi içinde büyük bir dönüşüm yaşadığını aktaran Yunan general şöyle devam etti: "Erdoğan Türkiye'yi büyük bir bölgesel süper güç yapma iradesine sahip ve sorun da bu. Türkiye Cumhuriyetinin 100. kuruluş yılı olan 2023 hedefi var."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a mesaj: Oldubittilerden vazgeçin
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a mesaj: Oldubittilerden vazgeçin

"Endişelenmeliyiz"

Yunan general, Türkiye'nin 2023 yılı itibariyle savunma sanayinde kendi kendine yetebilecek bir ülke haline geleceğini vurguladı ve şunları söyledi: "Bu yüzden Türkiye asla geri adım atmayacak. Batı'da ve ABD'de bu hoşgörü olduğu sürece Türkiye'nin hırsları artacak ve bu bizi endişelendirmeli."

Bakan Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi
GÜNDEM
Bakan Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi

Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama: Yunanistan kendine güveniyorsa gelsin!
GÜNDEM
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama: Yunanistan kendine güveniyorsa gelsin!

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten 'Türkiye' iması: Atina saldırıya uğrarsa Macron yardımımıza koşacak
DÜNYA
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten 'Türkiye' iması: Atina saldırıya uğrarsa Macron yardımımıza koşacak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.