Dünya Yunan milli muhafızından kan donduran paylaşım Mültecileri vurmak için sabırsızlanıyorum

Yunan milli muhafızından kan donduran paylaşım: Mültecileri vurmak için sabırsızlanıyorum

Mültecilere karşı acımasız uygulamalarıyla sık sık gündeme gelen Yunanistan yetkililerinden yeni bir skandal geldi. Yunanistan'ın Midilli Adası’ndaki Meclis Üyesi ve milli muhafız olan M.Y adlı Yunan vatandaşı, sosyal medya hesabından mültecilere yönelik “Burada (mülteciler için) çadırların kurulduğu atış poligonundayım. Bu kez hareket eden doğal hedeflerle tekrar atış yapmak için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi DHA
M.Y hakkında soruşturma başlatıldı.
M.Y hakkında soruşturma başlatıldı.

Yunanistan'ın mültecilere yönelik ırkçı yaklaşım ve nefret söylemlerine bir yenisi daha eklendi.Yunanistan'ın Midilli Adası’ndaki Kalloni Nahiyesi Meclis Üyesi ve milli muhafız olarak görev yapan Yunanlı M.Y, sosyal medya hesabından kan donduran bir paylaşım yaptı.

"ATIŞ POLİGONUNDAYIM"

Sosyal medya hesabından askeri tatbikat atış alanında çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak tüyleri ürperten yazı yazan M.Y, “Burada (mülteciler için) çadırların kurulduğu atış poligonundayım. Bu kez hareket eden doğal hedeflerle tekrar atış yapmak için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’da kalacak yeri olmayan mültecilerin isyanda: Orman, tarla ve sokaklarda yatıyorlar
DÜNYA
Yunanistan’da kalacak yeri olmayan mültecilerin isyanda: Orman, tarla ve sokaklarda yatıyorlar

KİN VE NEFRET SUÇUNDAN GÖZALTINA ALINDI
Öte yandan, paylaşım nedeniyle savcılık söz konusu M.Y adlı milli muhafız görevlisinin silahını teslim etmediğini ve M.Y'nin " kin ve nefret suçundan" olayla ilgili cezai soruşturma başlatması üzerine gözaltına alındığını duyurdu.

Yunan askeri Suriyeli 8 yaşındaki kızı vurdu: Türk askeri sahip çıktı
GÜNDEM
Yunan askeri Suriyeli 8 yaşındaki kızı vurdu: Türk askeri sahip çıktı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.