|
Reklam
Reklam
Dünya

Ziyareti iptal edilen İsveç Savunma Bakanı Jonson: Türkiye ile ilişkilerimiz çok önemli

İsveç hükümetinin skandal tutumları sonrası Bakan Akar, İsveç Savunma Bakanı Jonson'un Türkiye'ye 27 Ocak'ta yapacağı ziyaretin iptal edildiğini duyurdu. İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson resmi sosyal medya hesabından İngilizce açıklama yaptı. Jonson “Türkiye ile ilişkilerimiz İsveç için çok önemli. Diyaloğu ileri bir tarihte sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

13:57 . 21/01/2023 السبت
DHA
İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson

İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson

Stokholm'de terör örgütü PKK'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan alçak eylemine sessiz kalan ardından da Büyükelçilik önünde Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonuna izin vereceği öğrenilen İsveç hükümetinin skandal tutumları sonrası Bakan Akar, İsveç Savunma Bakanı Jonson'un Türkiye'ye 27 Ocak'ta yapacağı ziyaretin iptal edildiğini duyurdu.

'Diyaloğu ileri bir tarihte sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz'

İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson Türkiye ziyaretinin iptal edilmesinin ardından resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Bakan Jonson şunları kaydetti:
“Dün Türk mevkidaşım Hulusi Akar ile Almanya'nın Ramstein kentindeki ABD askeri üssünde görüştüm. Ankara'da yapmayı planladığımız toplantıyı daha sonraya ertelemeye karar verdik. Türkiye ile ilişkilerimiz İsveç için çok önemli ve ortak güvenlik ile savunma konularında diyaloğu ileri bir tarihte sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”
#isveç
#savunma bakanı
#pal jonson
قبل٪ s
default-profile-img