Ekonomi Dünyada bir tane olan araç için milyarderler sıraya girdi

Dünyada bir tane olan araç için milyarderler sıraya girdi

Bütün dünya Mercedes Vito’yu 27 cm uzatarak ultra lüks bir Maybach’a dönüştüren Türklerin yaptığı otomobili konuşuyor. Hem iç hem de dış tasarımı Türk firmaya ait olan özel tasarım VIP otomobili satın almak için dünya milyarderleri sıraya girdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mercedes Vito ultra lüks bir Maybach’e dönüştürüldü.
Mercedes Vito ultra lüks bir Maybach’e dönüştürüldü.

Fransa’daki bir müşteri için özel olarak tasarlanan ve Türkiye’de yüzde 100 el işçiliği ile üretilen araç geçtiğimiz günlerde Fransa sokaklarında boy göstermeye başlamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

Özellikle Paris’te aracı gören kişiler büyük ilgi gösterirken, Amerika’danRusya’ya tüm dünya basınında da haberlere konu oldu.

Dünyada 1 tane olan özel araç için 150 kişilik ekip çalıştı.

Milyarderler sırada

Otomobili satın almak için Paris Saint Germain futbol kulübünün başkanı Nasır El-Halifi de dâhil olmak üzere dünyanın önde gelen milyarderleri sıraya girenler arasında.

Paris Saint Germain futbol kulübünün başkanı Nasır El-Halifi

Maybach olarak tasarlandı

Tasarım için Mercedes’in V-Class (Vito) modeli kullanıldı. Ancak Ertex Otomotiv bu otomobili, ultra lüks bir Maybach olarak yeniden tasarladı.

  • 27 cm uzatılmış Mercedes Vito kullanılarak geliştirilen araç, neredeyse Maybach ile aynı görünüme sahip ve Maybach Edition panjur taşıyor.

El yapımı doğal ahşap kullanıldı

Aracın önünde, arkasında, jantlarında ve koltuklarında Maybach logosu yer alıyor. Elektronik olarak kumanda edilen, birbirinden bağımsız dört ayrı koltuk, bej rengi deri döşemeye sahip. İç döşemede el yapımı doğal ahşap kaplama ve Alcantara kullanıldı.

  • Televizyon, Playstation 4 oyun konsolu ve Apple TV da eklenen araçta, tablet üzerinden kumanda edilerek açılıp – kapanabilen çalışma masası ve yine tabletten kumanda edilebilen buzdolabı da yer alıyor.

Ses geçirmez kaplama

Araçta sürücü mahalli ile VIP alanını birbirinden ayırarak ses geçirmez bir mahremiyet alanı oluşturma görevi de gören, kapanıp açılabilir 32 inç (81 ekran) bir LED TV de yer alıyor.

Mercedes Vito 27 cm uzatıldı.

Aracın içerisinde oyun konsolundan Apple TV'ye çok sayıda donanım yer alıyor.

Ölü sezonda bile rekor kırıldı
EKONOMİ
Ölü sezonda bile rekor kırıldı

İş Bankası hisseleri düşüşe geçti
EKONOMİ
İş Bankası hisseleri düşüşe geçti

Superonline kira sertifikası ihraç edecek
EKONOMİ
Superonline kira sertifikası ihraç edecek

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.