Ekonomi Bakan Yanık müjdesini verdi Bir milyon çocuk faydalanacak

Bakan Yanık müjdesini verdi: Bir milyon çocuk faydalanacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, başlatılacak Anaokulu/Ana Sınıfı Destek Programı’ndan 1 milyon çocuğun faydalanacağını bildirdi. İhtiyaç sahibi ailelerin 3-5 yaş aralığındaki çocukları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı anaokullarına kayıt olmaları durumunda yardımdan faydalanabilecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Anaokulu/Ana Sınıfı Destek Programı başlıyor: Programdan kimler yararlanacak? Ana Sınıfı Destek Programı yaş aralığı kaç?
Foto/arşiv

Bakan Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Çocuklarımızın eğitim hayatına erken yaşta başlaması zihinsel ve sosyal gelişimleri için oldukça önemli. Bunun için 1 milyon çocuğumuzun faydalanabileceği Anaokulu/Ana Sınıfı Destek Programımızı bu yıl başlatıyoruz. Hem miniklere hem ailelere hayırlı olsun” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından programa ilişkin yapılan açıklamada ise,

"Halihazırda sosyal yardım programlarından yararlanan ihtiyaç sahibi ailelerin 3-5 yaş aralığındaki çocukları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı anaokullarına kayıt olmaları durumunda yardımdan faydalanabilecek. 1 milyon çocuğumuzun doğrudan yararlanması hedeflenen destek programı için yıllık 500 milyon TL bütçe ayrıldı. Yardımların ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına her yıl ağustos ayına kadar yatırılması planlanıyor" denildi.

Sözleşmeli personel alım ilanı
EKONOMİ
Sözleşmeli personel alım ilanı

TOKİ'den konut ve iş yeri satışı
EKONOMİ
TOKİ'den konut ve iş yeri satışı

THY çevreci yakıtla uçuşlara başladı
EKONOMİ
THY çevreci yakıtla uçuşlara başladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.