Ekonomi Ankara-İzmir YHT Projesi kapsamındaki Eşme-Salihli kesimi T-1 Tünelinde yarın ışık görülecek

Ankara-İzmir YHT Projesi kapsamındaki Eşme-Salihli kesimi T-1 Tüneli'nde yarın ışık görülecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı Projesi kapsamında yapımına başlanan Eşme-Salihli kesimindeki T-1 Tüneli'nde yarın yapılacak ışığı görme törenine katılacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Ankara-İzmir YHT Projesi kapsamındaki Eşme-Salihli kesimi T-1 Tünelinde yarın ışık görülecek
Arşiv

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından alınan bilgiye göre, Ankara-İzmir YHT Hattı Projesi'nin 74,4 kilometrelik Eşme-Salihli kesiminde yer alan 21 viyadük ve 25 tünelden biri olan T-1 Tüneli, Türkiye'de TBM ile yapılan en büyük çaplı tünel olma özelliği taşıyor.

Tünel kazı ve segment montaj imalatına 20 Mart'ta başlanan ve kısa sürede tamamlanan T-1 Tüneli, Türkiye'de demir yolu ve güvenlik hattının tek kesitte iki katlı olarak inşa edilen ilk olma özelliği taşıyor.

TCDD bu yıl Ankara-Sivas YHT hattına 2 milyar lira harcayacak
EKONOMİ
TCDD bu yıl Ankara-Sivas YHT hattına 2 milyar lira harcayacak

Tünel içinden ambulans ulaşımının da sağlanabileceği üst katta hızlı tren hattı, alt katta da güvenlik olmak üzere iki katlı olarak tasarlandı.

Paris İklim Anlaşması'nın onaylanmasının ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca sıfır emisyon ve Yeşil Kalkınma Planı çerçevesinde demir yolu yatırımları hızlandırıldı.

Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi ile seyahat süresi 4 saatten 1 saate inecek
EKONOMİ
Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi ile seyahat süresi 4 saatten 1 saate inecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.