Ekonomi Bakan Pakdemirli Tüm ücretli görevlerimden istifa ettim

Bakan Pakdemirli'den danışmanlı iddialarına cevap: ​

Bakan Pakdemirli: Tüm ücretli görevlerimden istifa ettim

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli danışmanlık iddialarına ilişkin, bakanlık görevinin kendisine tebliği edilmesiyle birlikte tüm ücretli görevlerinden istifa ettiğinin altını çizerek, '' Bu iddiaya gülüyor olmamız lazım. Böylesi etik dışı bir ilişkinin içinde olmam söz konusu dahi olamaz'' diye konuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​​Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli.
​​Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dondurulmuş patates firması McCain Foods'a danışmanlık yaptığına ilişkin iddialara cevap verdi.

Bakan Pakdemirli kendisine Bakanlık görevi tebliğ edildikten sonra tüm ücretli görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

'GÜLÜYOR OLMAMIZ LAZIM'

Bu iddiaya gülüyor olmamız lazım diyen Bakan Pakdemirli, ''Ben şu anda bu memlekette 16 kişiye nasip olmuş çok şerefli bir görevi yürütüyorum. Bu görevi alacağımı haber alır almaz tüm ücretli görevlerimin hepsinden istifa ettim. Bir defa böyle etik dışı bir ilişkinin içinde olmam söz konusu değil.'' dedi.

'BEN UZAYDAN MI GELDİM?'

Bir firmaya geçmişte danışmanlık yapmış olmasının nesinin yanlış olduğunu da kaydeden Bakan Pakdemirli, ''Bir insanın çoluğunun çocuğunun rızkı için çalışması normal değil mi. Ben uzaydan mı geldim? Benim 27 yıllık çalışma hayatım var. Gıda, perakende tüm sektörlerde çalıştım. Yani evinde oturup bakan olmaya gelmiş bir insan değilim ki... Geçmişte çalışmış olduğum yerler olabilir. Bunlarla geçmişte çalışmış olmam bugün her hangi bir ticari ilişkiye girmemi gerektirmez ki.'' diye konuştu.

'BENİM ÜZERİMDEN HÜKÜMETİ YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Sözlerinin devamında 'Komik olan şudur' diyen Bakan Pakdemirli, ''Bakanlık olarak sofralık patates ithalatına izin verdiklerini ancak söz konusu firmanın dondurulmuş patates üretiyor. Bu konuyu gündeme getirerek benim üzerimden bakanlık ve hükümeti yıpratmaya çalışıyorlar.'' dedi.

Gebze-Halkalı tren hattında fiyat tarifesi ve durak listesi
EKONOMİ
Gebze-Halkalı tren hattında fiyat tarifesi ve durak listesi

Bakan Pakdemirli: Patates ekiminin yasaklandığı iddiası doğru değil
EKONOMİ
Bakan Pakdemirli: Patates ekiminin yasaklandığı iddiası doğru değil

Nöbetçi noter uygulaması başlıyor
EKONOMİ
Nöbetçi noter uygulaması başlıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.