Ekonomi Bakan saçma bir istek dedi, beklenen yasa yıl sonuna kaldı

Bakan 'saçma bir istek' dedi, beklenen yasa yıl sonuna kaldı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından bakanlığa sunulan Seyahat Acentaları Yasası, kısıtlı sayıda acentadan görüş alınması ve çok sayıda sıkıntılı madde içermesinden dolayı yıl sonuna kaldı. Bakan Ersoy, taslaktaki mil programlarını bir gecede bitiren düzenleme için ise 'Topluma aykırı gelen böyle saçma bir isteği bizim yerine getirme şansımız yok.' diye tepki gösterdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy.

10 binden fazla seyahat acentasının beklediği Seyahat Acentaları Yasası yıl sonuna kaldı.

Sebebi ise; sektörün çatı örgütü olan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TURSAB) Kültür ve Turizm Bakanlığı'na gönderdiği yasa taslağının çok kısıtlı acente temsilcisinden görüş alınarak hazırlanması.

Konuyla ilgili konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yasa taslağından kimi TURSAB yönetim kurulu üyelerinin dahi haberinin olmadığına dikkat çekti.

BİR GECEDE MİL PROGRAMI BİTİYOR!

Yasa taslağının kısıtlı olmasından ziyade çok sayıda maddesinin ise sıkıntılı olduğu ifade eden Bakan Ersoy, bu maddelerden birinin ise bankaların mil programlarını bir gecede bitiriyor olması olarak ifade etti.

BAKAN ERSOY: SAÇMA BİR İSTEK

Bakan Ersoy, bu düzenleme talebine ''Topluma aykırı gelen böyle saçma bir isteği bizim yerine getirme şansımız yok. Bu tarz birçok madde var içerisinde onların değişmesini istediği ama bizim değiştirme şansımız yok bu maddeleri.'' dedi.

  • TURSAB'ın çalışmasının kısıtlı kalması üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı daha geniş bir çalışma başlatarak yıl sonuna kadar düzenlemeyi yetiştirmeye çalışacak.

Türkiye için 5 milyar liralık tarihi kampanya
EKONOMİ
Türkiye için 5 milyar liralık tarihi kampanya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.