Ekonomi Bakan Yanık açıkladı Evde Bakım Yardımı ödemeleri hesaplara yatırılamaya başlandı

Bakan Yanık açıkladı: 'Evde Bakım Yardımı' ödemeleri hesaplara yatırılamaya başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan 963 milyon TL'lik evde bakım yardımı ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Bakan Yanık açıkladı: 963 milyon TLlik ‘Evde Bakım Yardımı’ ödemeleri hesaplara yatırılamaya başlandı
Foto/arşiv

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Toplam 963 milyon TL ‘Evde Bakım Yardımı’ ödemelerini hesaplara yatırıyoruz” dedi.

Bakan Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerden biri olduğunu belirterek, evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 1797 lira 97 kuruş ödeme yapıldığını hatırlattı.
Engelli vatandaşlara yönelik politikaları aile odaklı sosyal hizmet vizyonu doğrultusunda gerçekleştirdiklerini vurgulayan Bakan Yanık, “Yaşamlarını kendi başlarına sürdüremeyen, ailesi yanında bakımı mümkün olmayan engelli vatandaşlarımıza kuruluşlarda bakım hizmeti sunuyoruz. Aileleri yanında kalan engellilere ise gündüz bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek oluyoruz. Evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Bakıma muhtaç engelli yakınının bakımını üstlenen 530 bin vatandaşa “evde bakım yardımı” yapıldığını söyleyen Bakan Yanık, “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için toplam 963 milyon 172 bin TL Evde Bakım Yardımı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Siber
saldırıya
yerli
kalkan: 
500 binden fazla saldırı önlendi
TEKNOLOJİ
Siber saldırıya yerli kalkan: 500 binden fazla saldırı önlendi

Yeşil enerjiye finansal destek
EKONOMİ
Yeşil enerjiye finansal destek

Kentsel dönüşüm için ilk kazma
GÜNDEM
Kentsel dönüşüm için ilk kazma

İkinci el araç stokluyorlar: Fiyatlar yüzde 12 artacak
EKONOMİ
İkinci el araç stokluyorlar: Fiyatlar yüzde 12 artacak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.