Ekonomi Bin 611 konut ve 4 otelin inşaatı durduruldu

Bin 611 konut ve 4 otelin inşaatı durduruldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum'daki koylarda incelemelerde bulundu. Bakan Kurum, Bodrum'da tartışılan The Bo Viera projesinin de aralarında bulunduğu 1611 konut ve 4 otel inşaatının durdurulduğunu söyledi.

Haber Merkezi DHA
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum'daki koylarda incelemelerde bulundu.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum'daki koylarda incelemelerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait tekneyle, Bodrum'un Tilkicik, Küçükbük ile Demirbükü koylarında kaçak yapılaşma ve çevre temizliğine ilişkin denetimler yaptı. Denetimler sırasında kıyılara yakın bulunan balık çiftliklerini de gezen Bakan Kurum, daha sonra Yalıkavak'ta basın toplantısı düzenledi.

DHA
Bodrum'da tartışılan The Bo Viera projesinin de aralarında bulunduğu 1611 konut ve 4 otel inşaatı durduruldu.

Kıyı ve koylarda kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklernini kaydeden, 1611 konut ve 4 otel inşaatının durdurulduğunu belirterek, "İmara ve yapı ruhsatlarına aykırılıkların giderilmesi için firmalara 1 ay süre verildi. Eğer giderilmezse biz, Valilik aracılığıyla gidereceğiz. İmar Kanunu gereği yıkım ve para cezası uygulaması da yapılacak. Muğla'da kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Doğal güzelliklerimizi bozacak yapılara müsaade etmeyeceğiz. Müsaade edenlere de gerekli her türlü cezai işlem yapılacak" diye konuştu.

DHA
İmara ve yapı ruhsatlarına aykırılıkların giderilmesi için firmalara 1 ay süre verildi.

Basın mensuplarının soruları üzerine Bakan Kurum, Gündoğan'da hayata geçirilen The Bo Viera projesini de incelediklerini belirterek, "Hem kıyı hem de kara tarafında imara aykırılıklar tespit edildi. Kot kesitle alakalı ve yapıların bütünlüğüyle ilgili sorunlar var. Kıyıda görüntü kirliliği ile ilgili sorunlar var. Yine hafriyatların araziye yakın bir yerde istiflendiği noktasında tespitlerimiz var. Proje mühürlendi ve cezai işlem başlatıldı" dedi.

YHT ile 10 yılda 50 milyon yolcu taşındı
EKONOMİ
YHT ile 10 yılda 50 milyon yolcu taşındı

Ayder'deki salıncaklar için 1 Eylül'e kadar süre verildi
EKONOMİ
Ayder'deki salıncaklar için 1 Eylül'e kadar süre verildi

Özel yurt veya ev tutarken mağdur olmayın
EKONOMİ
Özel yurt veya ev tutarken mağdur olmayın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.