Ekonomi Brent petrolün varili 66 dolar seviyesinde

Brent petrolün varili 66 dolar seviyesinde

Uluslararası piyasalarda brent petrolün varili,66,86 dolardan işlem görüyor. Petrol fiyatları, OPEC ve Rusya'nın başını çektiği OPEC dışı ülkelerin kesintileri ve ABD'nin İran ile Venezuela yaptırımları nedeniyle bir miktar yükseliş gösterdi.

Haber Merkezi AA
Petrol fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor.
Petrol fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor.

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 66,86 dolardan işlem görüyor.

Dün 66,71 dolardan güne başlayan ve gün içinde 67,38 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, bu sabah 66,83 dolardan açıldı. Brent petrolün varili saat 09.18 itibarıyla yüzde 0,04'lük artışla 66,86 dolardan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 57,16 dolardan alıcı buldu.

  • Küresel piyasada petrol fiyatları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve Rusya'nın başını çektiği OPEC dışı ülkelerin kesintileri ve ABD'nin İran ile Venezuela yaptırımları nedeniyle bir miktar yükseliş gösterdi.

Küresel piyasalarda bugün ABD Enerji Enformasyon İdaresinin "Mart 2019 Kısa Dönem Enerji Görünümü Raporu" takip edilecek.

Brent petrolde, teknik olarak 66,95 ila 67,10 dolar aralığının direnç, 66,65 ila 66,80 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği ifade ediliyor.

AA

Borsa 100 bin puan üzerine yerleşti
EKONOMİ
Borsa 100 bin puan üzerine yerleşti

Boeing yere indirildi
EKONOMİ
Boeing yere indirildi

KOBİ’ye güç ekonomiye can
EKONOMİ
KOBİ’ye güç ekonomiye can

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.